Odświeżona Skoda Karoq coraz bliżej. Oto jak będzie wyglądać!

Nastąpi kilka kosmetycznych zmian.

Skoda Karoq jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli czeskiej marki. W 2020 roku był to drugi najczęściej kupowany model Skody i ustępował miejsca jedynie Skodzie Octavii i trend ten był nadal kontynuowany w pierwszej połowie bieżącego roku. Nic więc dziwnego, że czeska marka szykuje się do odświeżenia swojego kompaktowego SUV-a, który pod koniec 2017 roku zastąpił ekscentryczną Skodę Yeti.

Odświeżona Skoda Karoq powinna zadebiutować jeszcze w tym miesiącu, a tym czasem czeska marka postanowiła opublikować szkice projektowe prezentujące zmiany, jakie przyniesie ze sobą facelifting. Wszystko wskazuje na to, że przedstawiony pojazd występuje w wersji Sportline, co zdradzają dwukolorowe felgi oraz para fałszywych końcówek układu wydechowego z chromowanym wykończeniem.

Odświeżona Skoda doczeka się zwężających się reflektorów, które łączą się z lekko zmodyfikowaną kratką grilla z chromowanym wykończeniem. Dodatkowo światła do jazdy dziennej LED otrzymały podzieloną konstrukcję, co przypomina nam poprzednią odsłonę Skody Octavii po faceliftingu, która została wyposażona w dwudzielne przednie reflektory. Dolne światła odświeżonego Karoqa są teraz skierowane w stronę boku samochodu, a nie przedniej kratki, jak miało to miejsce w przedlifcie. Sam klaster wydaje się być nieco większy niż w obecnej odsłonie modelu, a tuż pod nim znalazł się szerszy wlot powietrza z chromowanym wykończeniem.

W tylnej części pojazdu Skoda wprowadziła jedynie zmodyfikowane tylne światła, które zostały nieco bardziej rozciągnięte na klapie bagażnika i ich kształt nawiązuje do przednich, zwężających się reflektorów. Na tylnej klapie znalazł się również napis „SKODA”, który zastąpił znaczek czeskiej marki, jednak nie jest to żadna nowość, gdyż pojawił się on już w wersji przeznaczonej na rok modelowy 2020.

Jak na ten moment nie wiemy, czy facelifting przyniesie ze sobą jakiekolwiek zmiany techniczne. Z pewnością odświeżony Karoq nie doczeka się hybrydowego układu napędowego typu plug-in, gdyż we wcześniejszej wypowiedzi szef Skody stwierdził, że tylko Octavia i Superb będą oferować układ napędowy typu PHEV. Dodatkowo możemy sądzić, że surowe normy emisji spalin na dobre zablokowały Skodę Karoq RS i nie pojawi się ona wraz z faceliftingiem, jak sugerowała jedna z krążących pogłosek.

Odświeżona Skoda Karoq zadebiutuje jeszcze w listopadzie bieżącego roku, a jej sprzedaż w Europie powinna ruszyć już w pierwszym kwartale 2022 roku.

2018 Skoda Karoq Style 2.0 TDI 150 KM 4×4 – zdjęcia z naszego testu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz