Następca Lexusa LFA może zadebiutować w 2025 roku

Na jego pokład trafiłby potężny hybrydowy układ napędowy generujący 950 KM mocy.

Produkcyjna wersja Lexusa LFA zadebiutowała w 2009 roku podczas Tokyo Motor Show, a rok później trafiła do sprzedaży. Japońska marka premium do 2012 roku wyprodukowała zaledwie 500 egzemplarzy LFA, a następnie został on wycofany z rynku. Po prawie 10 latach nadchodzi najwyższy czas, aby przywrócić ten kultowy model do życia, jednak czy jest to możliwe? Według jednej z japońskich publikacji, Lexus LFA powróci już w 2025 roku.

Najświeższa pogłoska pochodząca z publikacji Best Car sugeruje, że Lexus obecnie pracuje nad modelem, który mógłby być następcą legendarnego LFA wycofanego prawie 10 lat temu. Co więcej, według tego samego źródła, na jego pokład trafiłby potężny hybrydowy układ napędowy typu plug-in złożony z 4-litrowej V8 z podwójnym turbodoładowaniem oraz silnika elektrycznego. Takie zestawienie generowałoby nawet 950 KM mocy, a sam silnik spalinowy zostałby umieszczony za przednią osią, co przełożyłoby się na lepsze rozłożenie masy pojazdu. Oryginalnie Lexusa LFA był wyposażony w 4,8-litrową, wolnossącą V10, która została opracowana przy współpracy z inżynierami Yamahy i generowała 560 KM mocy.

Dodatkowo Best Car opublikowało bardzo ciekawą wizualizację modelu, który wygląda jak zmodernizowany Lexus LFA z bardziej eleganckimi liniami niż oryginał. Ciężko powiedzieć, czy są to jedynie fantazyjna wizja publikacji, czy też Best Car posiada wtajemniczoną osobę w japońskiej marce, która opisała nadchodzący model. Według tego samego źródła, nadwozie pojazdu w dużej mierze wykorzystuje włókno węglowe, co nie jest zbytnim zaskoczeniem.

Powinniśmy potraktować powyższą plotkę z dużym dystansem, jednak istnieją pewne przesłanki, że japońska marka może pracować nad następcą LFA.

W 2019 roku wiceprezes Toyoty, Koji Sato, powiedział:

Uwielbiam to, ale potrzebujemy waszej pomocy. Potrzebujemy mocnych próśb ze strony mediów o nowe LFA.

Dodatkowo w 2018 i 2019 roku na torze Nürburgring pojawiły się tajemnicze, szerokokadłubowe egzemplarze LFA. Lexus powiedział wtedy, że testują nowe opony wyścigowe, ale to nie wyjaśnia, dlaczego inżynierowie pokryli poszerzone błotniki kamuflażem. Jak widać, jest pewna nadzieja na powrót Lexusa LFA pod tym samym szyldem lub ze zmienioną nazwą, jednak wątpimy, aby japońska marka zdradziła nam jakieś szczegóły lub potwierdziła tę pogłoskę, zanim będzie na to gotowa.

2011 Lexus LFA – chromowany egzemplarz na sprzedaż

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz