Samochody elektryczne

Subaru Solterra doczekało się ostatniego zwiastuna

Nowy elektryk zadebiutuje już 11 listopada.

W kwietniu bieżącego roku Toyota zaprezentowała koncepcyjny samochód bZ4X zapowiadający elektrycznego crossovera, który niespełna dwa tygodnie temu doczekał się swojej produkcyjnej wersji, która została opracowane we współpracy z Subaru. W przypadku drugiej marki model nosi nazwę Subaru Solterra i doczekał się już kilku zwiastunów, a już 11 listopada będziemy mogli podziwiać go podczas premiery. Nie przeszkodziło to jednak japońskiej marce, aby wypuścić jeszcze jeden zwiastun nadchodzącego modelu.

Co prawda Subaru nie ma już za wiele do ukrycia, gdyż wcześniejsze zwiastuny prezentowały odbicie pojazdu w małej kropli wody. Niestety japońska marka pominęła fakt, że ktoś może bez problemu powiększyć fotografię, a tym samym ujawnić cały profil boczny nadchodzącego modelu. Niemniej jednak Subaru wydaje się tym niewzruszone i najnowszy zwiastun prezentuje masywny przedni błotnik oraz fragment reflektora…. które wydają nam się dziwnie znajome.

Jak wspomnieliśmy, pojazd został opracowany we współpracy z Toyotą, co oznacza, że bZ4X i Solterra są niemalże identycznie. Posiadają identyczną konstrukcję nadwozia, łącznie z masywnymi błotnikami i tylnymi światłami w stylu bumerangu. Dodatkowo reflektory są identyczne, a przednia maska ​​różni się tylko kilkoma detalami, podobnie jak koła, które posiadają identyczny wzór z wyjątkiem centralnych zaślepek z logo danej marki. Stąd też największą tajemnicą niedalekiej premiery jest informacja, czym tak naprawdę będą różniły się oba modele.

Co prawda zwiastuny wewnętrze zdradziły nam nieco tajemnicy i pojazdy będą różniły się nieznacznie kokpitem oraz szklarnią. Inną różnicę dostrzeżemy w oferowanym układzie napędowym. Toyota bZ4X będzie oferowana zarówno w konfiguracji z jednym silnikiem i napędem wyłącznie na przednią oś, jak i dwoma silnikami przekazującymi całą moc na wszystkie koła. Natomiast Subaru zadowoli się wersją z dwoma silnikami elektrycznymi i napędem na obie osie.

Nowe Subaru Solterra zadebiutuje już 11 listopada, a następnie będziemy mogli przyjrzeć mu się publicznie podczas Los Angeles Auto Show, które trwać będzie od 19 do 28 listopada.

2022 Subaru Solterra – zwiastuny

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz