Zdjęcia nowego Forda Mondeo wyciekły do sieci

Pojazd widoczny na zdjęciach trafi na rynek chiński.

Obecna generacja Forda Mondeo opuści europejski rynek już w marcu przyszłego roku i jak na ten moment nie poznaliśmy jeszcze jego następcy. Co prawda, do sieci wyciekły już fotografie szpiegowskie przedstawiające potencjalnego następcę popularnego Forda, który może otrzymać nową nazwę. Dodatkowo w połowie czerwca grafik prowadzący profil KDesign opublikował w sieci swoją wizję nadchodzącego modelu. Od tego czasu minęło już kilka miesięcy, a my nadal nie wiemy za dużo o nadchodzącym modelu. Inaczej przedstawia się sytuacja na rynku chińskim, gdyż lokalne Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych opublikowało pełnokrwiste fotografie Forda Mondeo przeznaczonego dla Chin.

Nadchodzący model zachował obecną nazwę Mondeo, choć może to dotyczyć wyłącznie rynku chińskiego, a jego wygląd został zainspirowany w niewielkim stopniu Mustangiem Mach-E, zaś w dużej mierze przypomina on Forda Evos. Z drugiej strony nic w tym dziwnego, gdyż Evos będzie sprzedawany w Chinach jako kompakt i crossover, a następca Mondeo jako tradycyjny sedan.

Same fotografie przedstawiają model występujący w wersji ST-Line ze sportowymi akcentami oraz kontrastującymi czarnymi wstawkami z przodu pojazdu. Nie mogło również obejść się bez dwukolorowego nadwozia oraz sporego dyfuzora. Dodatkowo wraz z fotografiami pojazdu opublikowało także grafikę przedstawiająca zmiany, jakie będą ze sobą niosły dostępne wersje wykończenia pojazdu.

Wiemy również, że chiński Ford Mondeo zostanie wyposażony w 2-litrowy silnik benzynowy oferujący 238 KM mocy, jednak nie otrzymaliśmy żadnych danych dotyczących potencjalnych osiągów modelu. Dodatkowo nowy model będziemy mierzył 4935 mm długości, czyli o 66 mm więcej od swojego europejskiego odpowiednika, który będzie w sprzedaży jeszcze przez kilka miesięcy, a sama szerokość rozstawu osi wynosi 2945 mm. Sam pojazd ze zdjęć został także osadzony na 19-calowych felgach obutych oponami 235/45.

Patrząc na rynek chiński mamy nadzieję, że Ford postanowi opracować nową generację Mondeo pod tą samą nazwą. Niedawne fotografie szpiegowskie dobitnie pokazują, że amerykańska marka pracuję nad następcą swojego popularnego modelu, jednak zapewne pod inną nazwą i innym typem nadwozia. Możemy oczekiwać, że następca Forda Mondeo pojawi się jako crossover, który przypominałby wcześniej wspomnianego Forda Evos.

2022 Ford Mondeo – zdjęcia szpiegowskie, luty 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz