Oto jak mogłaby wyglądać nowa Honda Civic Coupe

Niestety to tylko wizualizacja.

Obecnie większość marek motoryzacyjnych rezygnuje z nadwozia coupe dla swoich popularnych modeli i jedynie niektóre samochody otrzymują warianty z płynniejszą linią dachu. Tak też stało się z nową odsłoną Hondy Civic, która dostępna jest wyłącznie jako kompakt oraz sedan. Co prawda w najbliższym czasie pojawi się topowy wariant Type R, jednak nadal niektórzy uważają, że japońska rodzina nie będzie jeszcze w komplecie.

Tego samego zdania jest również grafik X-Tomi Design, który postanowił przekształcić topową wersję sedana, która na niektórych rynkach oferowana jest pod nazwą Si, w nieco bardziej agresywne coupe. Oczywiście autor nie ograniczył się jedynie do pozbawienia samochodu drugiej pary drzwi oraz wstawienia większych przednich skrzydeł. Postanowił także znacząco zmodyfikować linię dachu, a jednocześnie zachował charakterystyczny kształt tylnej bocznej szyby z niewielkim „zawijasem”.

Niestety japońska marka jasno dała do zrozumienia, że topowy wariant Si będzie dostępny wyłącznie jako sedan. Trzeba jednak przyznać, że pomimo łagodniejszego wyglądu nadwozia, w porównaniu do poprzednich odsłon modelu, pojazd nadal dobrze prezentuje się w nadwoziu coupe. Niestety powyższy projekt nigdy nie ujrzy światła dziennego i pozostanie jedynie niespełnionym marzeniem fanów Civica. Oczywiście zawsze można liczyć na rynek wtórny i tunerski, który rządzi się swoimi prawami.

Jak na ten moment nie pozostaje nam nic innego jak tylko wyczekiwać nadchodzącej Hondy Civic Type R, która zadebiutuje już w przyszłym roku w ramach roku modelowego 2023 i zaoferuje nam manualną skrzynię biegów oraz zmodyfikowany 2-litrowy silnik spalinowy z turbodoładowaniem. Krążące pogłoski mówią także o potężnej hybrydzie o mocy około 400 KM, jednak powinniśmy podjeść do tej plotki ze sporym dystansem.

2022 Honda Civic Type R – zdjęcia promujące

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz