BMW zaprezentuje nowego SUV-a już 29 listopada

To tyle jeśli chodzi o BMW X7 jako największy model w ofercie bawarskiego producenta.

Pod koniec czerwca bieżącego roku szpiedzy motoryzacyjni przyłapali zupełnie nowego, masywnego SUV-a podczas zakamuflowanych testów. Nowy model otrzyma szyld X8 lub XM i zdetronizuje BMW X7 z pozycji flagowego SUV-a bawarskiej marki. Dodatkowo, zaledwie miesiąc temu mogliśmy przyjrzeć się pojazdowi na pierwszej wizualizacji, która prezentowała bardzo odważny wygląd nadchodzącego flagowca. Jednak to nie koniec nowości i BMW właśnie zapowiedziało datę premiery nowego SUV-a, która odbędzie się już 29 listopada.

Nowy pojazd został opisany w komunikacie prasowym jako „Zupełnie nowy, pojazd hybrydowy o dużej mocy”, natomiast według BMW USA, na premierze pojawi się nowy „flagowy pojazd M”. Trzeba przyznać, że rzuca to nieco światła na spór odnośnie potencjalnej nazwy modelu, która wacha się od X8 do XM, a powyższa zapowiedź sugeruje, że będzie to dzieło zespołu spod szyldu „M”. Warto także wspomnieć, że nieliczni wybrańcy będą mogli nieco wcześniej przyjrzeć się nowemu modeli, gdyż zostanie on zaprezentowany na prywatnej imprezie już 17 listopada, jednak zwykli śmiertelnicy będą musieli poczekać do jego publicznego debiutu wyznaczonego na 29 listopada.

Wcześniejsze zdjęcia szpiegowskie oraz wizualizacja ujawniły nam potencjalny wygląd modelu, który prezentuje się bardzo odważnie i nietypowo, nawet jak na BMW. Co prawda, otrzyma on ogromne nerki, jednak nie zostaną one przeciągnięte w dół tak, jak ma to miejsce w kilku najnowszych pojazdach bawarskiej marki. Jednak najciekawiej wyglądają same przednie reflektory, które przyjęły dwudzielny układ ze światłami do jazdy dziennej w formie świetlnego paska LED.

Według krążących pogłosek, nowy flagowiec otrzyma potężny hybrydowy układ napędowy złożony z nowoopracowanej V8 z podwójnym turbodoładowaniem oraz mocnego silnika elektrycznego. Taki duet mógłby generować ponad 700 KM mocy. Oczywiście w ofercie może znaleźć się również nieco słabsza wersja z sześciocylindrowym silnikiem rzędowym, jednak nadal będzie to zapewne model spod szyldu M.

Możemy również oczekiwać, że nadchodzący SUV otrzyma napęd xDrive oraz być może największe obręcze, jakie kiedykolwiek oferowało BMW. Może to oznaczać, że zostanie on osadzony nawet na 23-calowych felgach, którym będą towarzyszyły ogromne zaciski hamulcowe. Dodatkowo w samym projekcie nie zabraknie elementów wykonanych z włókna węglowego, które postarają się zredukować ogromną masę pojazdu, która z pewnością przekroczy dwie tony.

Jak na ten moment nie wiemy, czy BMW zdecyduje się zaprezentować nam produkcyjny model, czy też koncepcje, która trafiłaby na linie produkcyjne dopiero pod koniec przyszłego roku. Zapewne wszystkie wątpliwości zostaną rozmyte już 29 listopada podczas publicznej prezentacji modelu.

2023 BMW X8 – zdjęcia szpiegowskie, czerwiec 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz