Kierowca Forda zauważony podczas testów Toyoty Supry

Czyżby amerykańska marka badała grunt pod nowego Mustanga?

Każda marka projektując nowy samochód powinna zrobić właściwe rozeznanie na rynku i sprawdzić, co takiego oferuje konkurencja. Oczywiście można żmudnie przeglądać tablice ze specyfikacją, czytać opinie oraz popytać odpowiednie osoby, jednak Ford postanowił zrobić coś zupełnie innego. Amerykańska marka uznała, że zamiast patrzeć na wiele tabelek woli wysłać jego ze swoich kierowców, aby przetestował nową Toyotę Suprę.

Trzeba przyznać, że to bardzo ciekawe zagranie, szczególnie, że Supra nie stanowi aż tak poważnej konkurencji dla Forda Mustanga, gdyż w Stanach Zjednoczonych na każdą sprzedaną Toyotę przypada aż siedem kucyków. Istnieje również szansa, że Ford zamierza wprowadzić na rynek zupełnie nowy model, jednak jest ona bardzo niewielka. Obecnie samochody sportowe nie cieszą się zbyt dużo popularnością, więc marnowanie środków na opracowanie nowego samochodu nie byłoby najlepszym pomysłem.

Stąd też wszystko wskazuje na to, że Ford postanowił sprawdzić z czym nadchodzący Mustang S650 musiałby rywalizować. Krążące pogłoski mówią, że nowa odsłona modelu spod szyldu galopującego konia pojawi się już w roku modelowym 2023, więc jest to najwyższy czas, aby dopracować pojazd, aby stał się bardziej konkurencyjny na tle rywali.

Warto także dodać, że to nie pierwszy raz, kiedy kierowca Forda udał się na testy modeli innych marek. Na początku bieżącego roku w okolicach siedziby Forda w Michigan, testowano Chevroleta Corvetty C8, natomiast w sierpniu podobny manewr wykonano z Dodge’em Chargerem SRT Hellcat.

Ford Mustang gen. S650 – wizualizacja

Według krążących pogłosek, nowy Ford Mustang może otrzymać hybrydowy układ napędowy. Oznaczałoby to, że zarówno wolnossąca 2,3-litrowa, jak i 5-litrowa jednostka napędowa doczekałaby się elektrycznego wsparcia. Inne, zdecydowanie starsze pogłoski, mówiły o potencjalnym napędzie na wszystkie koła, który byłby zupełną nowością dla sportowego modelu.

Dodatkowo, według informacji, do których dotarł portal Autoline Daily, w 2029 roku może pojawić się w pełni elektryczna dwudrzwiowa wersja Mustanga, która wyprze swojego spalinowego brata. Warto także wspomnieć, że w związku z coraz to ostrzejszymi normami emisji spalin Ford postanowił osłabić przyszłorocznego Mustanga o 10 KM mocy oraz 14 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

2021 Ford Mustang GT350SE Shelby American Signature Edition

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz