Zdjęcia szpiegowskie

Nowa Honda Civic Type R ostro testowana na torze Nurburgring

Trzeba przyznać, że nadchodzący hot-hatch brzmi doskonale.

Nowa generacja Hondy Civic zadebiutowała już ponad rok temu i od tego czasu doczekaliśmy się wielu wizualizacji topowej wersji modelu Type R. Dodatkowo kilka tygodni temu mieliśmy okazję przyjrzeć się nadchodzącemu modelowi podczas zakamuflowanych testów, a niedawno szpiedzy motoryzacyjni zdołali uchwycić dwa zakamuflowane egzemplarze Hondy Type R podczas pokonywania zakrętów na torze Nurburgring.

Co ciekawe, oba przyłapane prototypy otrzymały różne kamuflaże. Jeden z nich doczekał się typowej czarno-białej siatki maskującej, natomiast drugi został ubrany w oficjalny czerwono-czarny kamuflaż Hondy, który mogliśmy już zobaczyć na wcześniej wspomnianych ujęciach szpiegowskich. Niemniej jednak oba pojazdy to topowe warianty Type R, które wydobywają ze swoich mechanicznych trzewi cudowną melodię.

Nowa Honda Civic Type R podąża za stylistyką swojego rodzeństwa i doczekała się zdecydowanie łagodniejszego projektu od poprzedniej odsłony modelu. Niemniej jednak hothach otrzymał większy dolny wlot powietrza z przodu oraz poszerzone nadkola. Trzymamy również kciuki, aby wszystkie zamontowane wloty powietrza okazały się użytkowe, a nie pełniły funkcję jedynie dodatkowej ozdoby.

Oprócz tego, na tylne pojazdu znalazł się ogromny spojler, który został umieszczony nieco wyżej na klapie bagażnika i doczekał się bardziej spłaszczonego kształtu. Oczywiście nie mogło również obejść się bez charakterystycznego zestawu trzech końcówek układu wydechowego, jednak w przypadku nadchodzącego modelu, to środkowa rura jest większa od pozostałych, natomiast w poprzedniej odsłonie sytuacja przedstawiała się odwrotnie i środkowy wydech służył jako rezonator.

Warto także dodać, że nowa Honda Civic Type R powinna otrzymać manualną skrzynię biegów, gdyż amerykańska, topowa odmiana sedana SI również została wyposażona w pakiet trzech pedałów. Niestety jak na ten moment nie posiadamy żadnych informacji o zastosowanym układzie napędowym. Krążące pogłoski mówią o potężnej hybrydzie oferującej około 400 KM mocy, jednak istnieje większa szansa, że na pokład pojazdu trafi zaktualizowana wersja turbodoładowanego, 2-litrowego silnika spalinowego.

Nowa Honda Civic Type R zadebiutuje już w przyszłym roku i pojawi się jako samochód w ramach roku modelowego 2023.

2022 Honda Civic Type R – zdjęcia promujące

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz