Nowa Skoda Slavia doczekała się kilku zwiastunów

Nowy sedan zadebiutuje już 18 listopada.

Już dwa lata temu Skoda Rapid opuściła rynek Europejski i została zastąpiona przez bardziej wyrafinowaną Scalę, która występuje wyłącznie jako kompakt. Nie oznacza to jednak, że model został uśmiercony, gdyż nadal dostępny jest w Rosji, gdzie rok temu doczekał się faceliftingu, który zbliżył go do europejskiej Scali. Oprócz tego Rapid był od 2011 roku dostępny w Indiach, jednak zaledwie kilka dni temu zniknął również z tamtego rynku. Tym razem nie zostanie on zastąpiony przez europejską Scalę, lecz zupełnie nową Skodę Slavie, która zadebiutuje już 18 listopada.

Nowy model będzie dostępny wyłącznie w Indiach i właśnie doczekał się kilku zwiastunów, które przybliżają nam wygląd nadchodzącego pojazdu. Oczywiście produkcyjny model otrzyma konwencjonalne klamki oraz zdecydowanie mniejsze felgi niż te, które możemy zobaczyć na najnowszych grafikach. Niemniej jednak nowy pojazd doczeka się nowocześniejszego wyglądu i stylu względem starzejącego się Rapida.

Nowa Skoda Slavia będzie drugim modelem czeskiej marki oferowanym wyłącznie na rynku Indyjskim i dołączy do większego Kushaqa opartego również na płycie podłogowej MQB A0-IN. Warto także dodać, że nadchodzący model będzie miał wiele wspólnego z Volkswagenem Virtusem, który jest niczym innym jak Polo w wersji sedan sprzedawanym w Ameryce Łacińskiej. Oznacza to, że Slavia będzie mierzyła 4541 mm długości, 1752 mm szerokości oraz 1487 mm wysokości, a sama szerokość rozstawu osi będzie wynosiła 2651 mm.

Nowy model będzie produkowany w Pune i będzie dostępny wyłącznie z silnikami benzynowymi. Tańsze warianty zostaną wyposażone w 1-litrowy, trzycylindrowy motor zapewniający 115 KM mocy, natomiast droższe wersje mogą liczyć na 1,5-litrowy, czterocylindrowy silnik generujący 150 KM mocy. Oba warianty zostaną wyposażone w 6-biegową przekładnie manualną, jednak samochody z mocniejszą jednostką napędową mogą otrzymać opcjonalne 7-biegowe DSG.

Nowa Skoda Slavia trafi do sprzedaży już w 2022 roku i będzie dostępna wyłącznie z napędem na przednie koła oraz z zaledwie sześcioma poduszkami powietrznymi. Dodatkowo nowy model będzie musiał walczyć ze swoim rodzeństwem, gdyż Volkswagen zamierza wprowadzić na rynek indyjski wcześniej wspomnianego Virtusa.

2022 Skoda Slavia – oficjalne zdjęcia

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz