Oto jak może wyglądać nowe Audi Q6 E-Tron

Kolejny elektryk od Audi pojawi się już w przyszłym roku.

Audi znacząco poszerza gamę swoich elektrycznych pojazdów o kolejne modele. Na początku bieżącego roku mogliśmy podziwiać nowe Audi E-Tron GT oraz Q4 E-Tron, jednak to nie koniec nowości i niemiecka marka pracuje nad jeszcze jednym modelem spod szyldu „E-Tron” Nowy elektryk został już kilkukrotnie przyłapany podczas zakamuflowanych testów, stąd też nadszedł najwyższy czas, aby przyjrzeć się mu na pierwszej wizualizacji.

Wcześniejsze fotografie szpiegowskie wskazywały, że elektryczne Q6 byłoby nieznacznie większe względem bratniego Q4, jednak graficy z portalu Motor.es postanowili nadać nadchodzącemu elektrykowi podobne rozmiary do brata. Niemniej jednak nowy Q6 otrzyma podobne wymiary co Q5, jednak jednocześnie zaoferuje równie przestrzenne wnętrze, co większy Q7. Jest to związane z tym, że nadchodzący elektryk zostanie zbudowany na nowej płycie podłogowej PPE dedykowanej dla samochodów elektrycznych, która została opracowana wraz z Porsche i trafi między innymi do nowej, elektrycznej odsłony Macana.

Oczywiście Audi posiada także charakterystyczną dla grupy Volkswagena płytę podłogową MEB, którą mogliśmy zobaczyć w Q4 E-Tron, Volkswagenie ID. 4, czy Skodzie Enyaq. Niemiecka marka ujawniła, że jedną z największych zalet nowej platformy będzie możliwość ładowania wtyczką o mocy do 350 kW, która nie jest dostępne we wcześniej wspomnianej płycie MEB. Oprócz tego możemy liczyć na zawieszenie pneumatyczne, tylną oś skrętną i wektorowanie momentu obrotowego. Dodatkowo nadchodzące Audi Q6 E-Tron zaoferuje nam ponad 483 km zasięgu na jednym ładowaniu, co nie jest najgorszym wynikiem.

Warto także dodać, że Audi powinno utrzymać w swojej ofercie spalinowe Q5 nawet po pojawieniu się elektrycznego Q6. Nic w tym dziwnego, wszak Porsche zamierza wykonać podobny manewr ze swoim Macanem, który będzie dostępny zarówno w wersji spalinowej, jak i w pełni elektrycznej i każda z nich zostanie oparta na innej platformie. W powietrzu wiszą również pogłoski o nowym RS Q6 E-Tron o mocy prawie 600 KM i 830 Nm maksymalnego momentu obrotowego przekazywanym na obie osie w ramach napędu Quattro, jednak nie jest to potwierdzona informacja.

Nowe Audi Q6 E-Tron powinno zadebiutować już w przyszłym roku jako samochód w ramach roku modelowego 2023.

2023 Audi Q6 E-tron – zdjęcia szpiegowskie, październik 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz