Zdjęcia szpiegowskie

Mercedes-AMG SL Plug-in Hybrid został przyłapany podczas zakamuflowanych testów

Niestety nie otrzyma on potężnego układu napędowego od GT 63 S E Performance.

Mercedes-AMG SL został już kilkukrotnie przyłapany podczas zakamuflowanych testów, jednak tym razem szpiedzy motoryzacyjni mają dla nas pewną odmianę. Ich wścibskie obiektywy uchwyciły kolejny zakamuflowany prototyp, który doczekał się kilku dodatkowych osłon, które skrywają pod sobą elementy świadczące o wyposażeniu pojazdu w hybrydowy układ napędowy typu plug-in.

Jeżeli pilnie przypatrujesz się tylnym błotnikom modelu, to możesz się rozczarować, ponieważ nie znajdziesz tam żadnego portu ładowania. Niemiecka marka postanowiła umieścić go w tylnym zderzaku, a dokładniej pod tylnym światłem po stronie pasażera. Oczywiście szczegółowy kamuflaż utrudnia nam dostrzeżenie dodatkowej zaślepki i tylko bystre oko może ją wypatrzeć. Samo miejsce umieszczenia portu ładowania nie jest nietypowe, gdyż w tym samym miejscu zostało ono umieszczone w nowym Mercedes-AMG GT 63 S E Performance.

Jak na ten moment nie wiemy, jaki układ napędowy trafi do wnętrza hybrydowego AMG SL, jednak wątpimy, aby był to potężny układ napędowy z AMG GT 63 S E Performance, który zapewnia 843 KM mocy oraz 1400 Nm maksymalnego momentu obrotowego i łączy w sobie 4,0-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem z silnikiem elektrycznym. Sądzimy, ze jest on zbyt duży, aby mógł zostać umieszczony w mniejszym SL, stąd też powinniśmy oczekiwać mniejszego silnika.

Według krążących pogłosek, do jego wnętrza może trafić turbodoładowany, 2-litrowy czterocylindrowy silnik benzynowy połączony z silnikiem elektrycznym, który generowałby 578 KM mocy. Hybrydowy układ napędowy mógłby zostać połączony z 9-biegową automatyczną przekładnią, która przekazywałaby całą moc na wszystkie koła, a sam model otrzymałby nazwę SL 53 E Performance.

2022 Mercedes-AMG SL Plug-in Hybrid – zdjęcia szpiegowskie, październik 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz