Supersamochody

Nadchodzi potężny Chaos. Będzie napędzany silnikiem V10 o mocy ponad 3000 KM

Jego oficjalna premiera odbędzie się już 1 listopada.

W lipcu zeszłego roku wspominaliśmy o niewyobrażalnie potężnym ultracarze Chaos od greckiej marki Spyros Panopoulos, który doczekał się wówczas promocyjnego materiału video. Nowy pojazd miał generować ponad 3000 KM mocy, co można było uznać, za niemożliwe do spełnienia marzenie fanów motoryzacji. Jednak grecka bestia ostatecznie doczeka się swojej premiery już na początku przyszłego miesiąca, a jego cena przekroczy 50.000.000 złotych.

Początkowo Chaos miał zostać zaprezentowany podczas przyszłorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie, które niestety zostały odwołane. Jednak grecka marka postanowiła nie trzymać nas dłużej w niepewności i przyśpieszyła debiut modelu, który odbędzie się już 1 listopada bieżącego roku.

Marzenie o stworzeniu greckiego Chaosu pojawiło się w 2019 roku, a celem przedsiębiorcy Spyrosa Panopoulosa było „Stworzyć najszybszy i bardziej zaawansowany technologicznie samochód produkcyjny na świecie. Arcydzieło technologicznych innowacji wyprodukowane w najbardziej unikalny sposób”.

Zapewne zastanawiacie się, jak powyższe słowa mają się do rzeczywistości. Otóż grecki Chaos został zbudowany przy użyciu bardzo drogich i nietypowych materiałów pokroju tytanu, włókna węglowego, Zylonu i kevlaru, a całość została dopełniona przez układ wydechowy Inconel. Jednak najważniejsze jest to, co znajdziemy pod maską pojazdu.

Jednak nadal pojazd owiany jest pewną dozą tajemniczości i wiemy jedynie, że na pokład modelu trafi 4-litrowe V10 z podwójnym turbodoładowaniem, które będzie generowało 2027 KM mocy w podstawowej wersji. Natomiast najmocniejszy wariant zaoferuje nam aż 3041 KM mocy, a maksymalna prędkość obrotów wynosić będzie 12.000 na minutę. Oczywiście tak absurdalne liczby idą w parze z prawie nierealnymi osiągami. Grecki Chaos wykona sprint 0-100 km/h w zaledwie 1,8 sekundy i będzie mógł rozpędzić się maksymalnie do 500 km/h.

Niestety wszystko to łączy się z limitowaną produkcją, gdyż Chaos powstanie jedynie w nakładzie 100 egzemplarzy i w przeciągu roku będzie produkowane 15-20 ultracarów. Z pewnością na zakup ultracara będzie mogło pozwolić sobie wąskie grono klientów, gdyż podstawowy wariant został wyceniony na 5,5 miliona euro, czyli w przybliżeniu nieco ponad 25 milionów złotych. Jeżeli już pozbierałeś szczękę z podłogi, to dodamy tylko, że najmocniejszy wariant będzie kosztował jedynie 12,4 miliona euro, czyli około 56,6 miliona złotych.

2022 Spyros Panopoulos Chaos

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz