Nowa Skoda Superb doczeka się zupełnie nowego wnętrza

Flagowy model Skody powinien doczekać się większych rozmiarów.

Skoda powoli zbliża się do zaprezentowania najnowszej odsłony swojego flagowego modelu, która pojawi się dopiero w 2023 roku. Pomimo odległej daty mogliśmy już zobaczyć zakamuflowany prototyp podczas publicznych testów, a do sieci trafiło kilka grafik projektowych nadchodzącego modelu. Co więcej, według najnowszych informacji, nowa generacja Skody Superb doczeka się zupełnie nowego wnętrza.

Wcześniej wspomniane szkice projektowe oraz fotografie szpiegowskie utwierdziły nas w przekonaniu, że czeska marka nie zamierza wprowadzać zbyt rewolucyjnych zmian w wyglądzie pojazdu. Model otrzyma nieco ostrzejszy wygląd z większą kratką grilla oraz nieco bardziej pochyloną linię dachu w przypadku liftback-a, a sam pojazd doczeka się dłuższego tylnego zwisu, aby zwiększyć ładowność. Dodatkowo, w związku z faktem, że nowa odsłona Octavii urosła względem swoich poprzedniczek, to możemy sądzić, że nowy Superb również otrzyma nieco większe rozmiary.

Jednak największe zmiany mają trafić do samego wnętrza maszyny, które zostanie całkowicie zmienione. Thomas Schäfer, szef czeskiej marki, powiedział w wywiadzie dla Auto Express, że „wnętrze samochodu to ogromny krok naprzód” i „przeniesie nasz nowy język użytkownika, który rozciąga się na to, czego dotkniesz i poczujesz”. Dodatkowo, część elementów kokpitu zostanie przeniesiona z Enyaq iV, co sugeruje, że otrzymamy 13-calowy dotykowy wyświetlacz. Samo wnętrze będzie także „funkcjonalne, przejrzyste i łatwe w użyciu”.

Obecnie wiemy także, że nowa odsłona modelu będzie produkowana zarówno w wersji liftback, jak również jako kombi, a do jej wnętrza trafią ostatnie już wersje silników spalinowych Volkswagena. Obecnie są one przystosowywane, aby spełnić rygorystyczne normy emisji spalin Euro 7, które prawdopodobnie wejdą w życie w 2025 r. Dodatkowo oba warianty będę oferowane jako hybrydy typu plug-in, które świetnie sprawdzają się jako samochody flotowe. Wiemy również, że nowy Superb opuści fabrykę Kvasin w Czechach i trafi do zakładów produkcyjnych w Bratysławie, gdzie będzie produkowany razem z nową odsłoną Passata.

2023 Skoda Superb – zdjęcia szpiegowskie, październik 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

wizualizacja: Kolesa.ru

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz