Zdjęcia szpiegowskie

Mercedes-AMG S63e został przyłapany podczas zakamuflowanych testów

Pozostało już niewiele kamuflażu do stracenia.

Nowy Mercedes-AMG S63e został już wielokrotnie przyłapany podczas zakamuflowanych testów. Ponad rok temu mogliśmy przyjrzeć się prototypowi ukrytemu pod grubą warstwą siatki maskującej, która zajmowała praktycznie całe nadwozie. Z czasem pojazd tracił zbędny kamuflaż i na najświeższych zdjęciach szpiegowskich obejmuje on zaledwie przód pojazdu oraz jego tylni zderzak.

Pomimo usilnych starań marki, kamuflaż nie jest w stanie ukryć charakterystycznej kratki AMG Panamericana, zmniejszonego prześwitu, czy też zdecydowanie większych wlotów powietrza. Oczywiście niemieccy inżynierowie nie byli również w stanie zasłonić zestawu czterech końcówek układu wydechowego oraz większych hamulców, które świadczą o niecodziennym pochodzeniu modelu. Oprócz tego możemy się spodziewać, że nowy AMG S63e, lub jakkolwiek będzie się nazywał, gdyż jego szyld nie został jeszcze potwierdzony, otrzyma zmodyfikowany przedni zderzak oraz bardziej agresywny tył.

Nie tylko ostateczna nazwa pojazdu pozostaje tajemnicą, gdyż Mercedes nadal nie zapowiedział, jaki układ napędowy spocznie we wnętrzu maszyny. Wszystkie plotki wskazują na połącznie potężnej V8 z podwójnym turbodoładowaniem z silnikiem elektrycznym, które generowałyby łącznie ponad 700 KM mocy. Dodatkowo w powietrzu wiszą pogłoski o jeszcze gorętszej wersji o potencjalnej nazwie S73e, która oferowałaby ponad 800 KM mocy. Niezależnie od ostatecznych liczb, otrzymamy automatyczną skrzynię biegów przekazującą całą moc na wszystkie koła.

Jak na ten moment nie wiemy, kiedy niemiecka marka zamierza oficjalnie zaprezentować nowego Mercedesa-AMG S63e, jednak powinien on trafić na rynek w ramach roku modelowego 2022. Oznacza to, że możemy oczekiwać jego bliskiego debiutu. Niestety w międzyczasie firma boryka się z problemami dotyczącymi niedoboru chipów, co może nieznacznie opóźnić debiut modelu. Spodziewamy się, że potężna hybryda trafi na rynek na początku przyszłego roku.

2022 Mercedes-AMG S63e – zdjęcia szpiegowskie, październik 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz