Oto jak mogłaby wyglądać nowa Honda Civic Type R

Czas pozbyć się zbędnego kamuflażu.

Od premiery topowej Hondy Civic Type R dzieli nas jeszcze kilka miesięcy, a dokłada data jej premiery nie jest jeszcze znana. Niemniej jednak hot hach cieszy się ogromną popularnością i z chęcią przyglądamy się kolejnym wiadomością o nadchodzącym modelu. Na początku tego miesiąca Civic Type R doczekał się oficjalnych fotografii, jednak widoczny na nich prototyp został schowany pod grubą warstwą siatki maskującej. Na szczęście graficy z portalu Kolesa.ru postanowili pozbyć się zbędnego kamuflażu i przygotowali swoją wizję modelu.

Z pewnością nowa odsłona Type R podąży za resztą rodzeństwa i otrzyma zdecydowanie bardziej przejrzysty i czystszy projekt. Nie oznacza to jednak, że japońska marka postanowiła złagodzić agresywny wygląd topowej wersji Hondy Civic. Pojazd nadal posiada ogromny spojler, który góruje ponad tylną klapą pojazdu, a także zestaw trzech końcówek układu wydechowego, gdzie środkowa rura jej nieco większa od pozostałych.

Niestety wszystko wskazuje na to, że krążące pogłoski o napędzie na wszystkie koła oraz zastosowaniu hybrydowego układu napędowego pozostaną jedynie niespełnionym marzeniem wielu fanów Hondy. Zamiast tego nowy Type R zachowa napęd wyłącznie na przednie koła, a do jego wnętrza trafi zapewne podrasowany 2-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy. Co więcej, nadchodzący hot hach będzie ostatnim pojazdem Hondy w Europie oferowanym bez jakiejkolwiek formy hybrydyzacji.

Jak na ten moment nie wiemy, jakie liczby zaoferuje nam podrasowana jednostka napędowa. Jednak możemy oczekiwać znacznego wzrostu mocy względem poprzedniej odsłony modelu, co oznacza, że otrzymamy ponad 310 KM mocy oraz 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Niestety brak jakiejkolwiek hybrydyzacji może być poważną przeszkodą dla sprzedaży modelu na starym kontynencie, gdyż surowe normy emisji spalin mogą okazać się nieubłagane.

Nowa Honda Civic Type R zadebiutuje już w przyszłym roku, a następnie trafi do sprzedaży w ramach roku modelowego 2023. Nieco wcześniej japońska marka powinna zaprezentować gorętszą wersję sedana Si.

2022 Honda Civic Type R – zdjęcia promujące

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2022 Honda Civic

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz