AC Schnitzer podkręciło nowe BMW M3 do 590 KM

BMW M3 otrzymało solidny zastrzyk mocy oraz poprawioną aerodynamikę.

AC Schnitzer to wyjątkowy tuner, którego możliwości już wielokrotnie publikowaliśmy na łamach portalu CarTests. Ich najnowsza propozycja to modyfikacja najnowszej odsłony BMW M3. Auto nie otrzymało żadnej własnej dziwnej nazwy i jest to po prostu „M3 by AC Schnitzer”.

Przechodząc od razu do najważniejszej kwestii, 3-litrowa, 6-cylindrowa jednostka napędowa została podkręcona z 510 KM i 650 Nm do aż 590 KM i 750 Nm, czyli jest to wzrost mocy o 80 KM i maksymalnego momentu obrotowego o dodatkowe 100 Nm. Tuner nie sprecyzował, czy modyfikacje są dostępne wyłącznie dla modelu z napędem wyłącznie na tylne koła, lecz prawdopodobnie będzie możliwość stuningowania również wariantu z napędem xDrive.

AC Schnitzer przygotował również dedykowany układ wydechowy z dwiema końcówkami wykonanymi z włókna węglowego, by zapewnić lepsze odprowadzenie spalin, jak i wzmocnić udźwiękowienie jednostki napędowej. Na życzenie jest dostępne zawieszenie „RS” obniżające M3 od 15 do 20 mm.

Nie obyło się bez zmian wizualnych. Z przodu zainstalowano spltter z włókna węglowego, który generuje dodatkowe 40 kilogramów docinków, a także cztery lotki po dwie na każdą stronę, które nadają bardziej agresywnego wyglądu i dodatkowo poprawiają aerodynamikę. Zmodyfikowano również przeloty powietrza na masce, wymieniono atrapę bocznego przelotu powietrza oraz nakładki na progi.

Z tyłu największą zmianą jest masywny wyścigowy spojler, dzięki któremu z tyłu mamy dodatkowe 70 kilogramów docisku, a na dachu dołożono mały spojler wytwarzający kolejne 20 kg.

Wewnątrz zmiany są bardziej stonowane. Tuner zaprojektował własną kierownicę wykonaną z czarnej skóry Nappa i czarnej Alcantary. Dodatkowe wgłębione uchwyty oferują kierowcy wygodniejsze miejsce do oparcia kciuków podczas jazdy. Do tego w ofercie znajdziemy większe łopatki do zmiany biegów, aluminiowe nakładki na pedały i podnóżka, a także dedykowaną odsłonę na kluczyk i kontrolera iDrive.

AC Schnitzer nie podał jeszcze ceny swoich modyfikacji. Wiadome jest natomiast, że na zmiany mechaniczne przysługuje 4-letnia gwarancja.

2021 BMW M3 od AC Schnitzer

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz