Zdjęcia szpiegowskie

Nowa Honda Civic Type R została przyłapana podczas zakamuflowanych testów

Ale co się stało z wydechem?

Honda coraz bardziej przygotowuje się do zaprezentowania nowego Civica Type R. Zaledwie wczoraj do sieci trafiły dwa oficjalne zdjęcia zakamuflowanego prototypu, które dawały nam pierwsze spojrzenie na nadchodzący model, a już dziś szpiedzy motoryzacyjni mają dla nas kolejną niespodzianką. Ich wścibskie obiektywy przyłapały zakamuflowany prototyp podczas publicznych testów, jednak wygląda on inaczej niż na oficjalnych fotografiach.

Co prawda pojazd nadal posiada ogromny spojler o nieco bardziej płaskim kształcie oraz zaciski hamulcowe Brembo, jednak zakamuflowany prototyp otrzymał zupełnie inne tylne światła, które wyglądają bardzo prowizorycznie i z reguły występują jedynie na wczesnych etapach testów. Jednak najdziwniej przedstawia się sytuacja z zestawem trzech końcówek układu wydechowego, a raczej jego brakiem.

Na oficjalnych fotografiach nowa Honda Civic Type R otrzymała centralny układ trzech końcówek wydechu, gdzie środkowa rura była większa od dwóch pozostałych. Natomiast w przypadku tego prototypu jego miejsce zajął hak holowniczy i pojazd otrzymał pojedynczą rurę wydechową umiejscowioną po lewej stronie.

Na szczęście pojedyncza końcówka układu wydechowego dostarcza nam bardzo miłą melodię pochodzącą z czysto spalinowego układu napędowego. Honda zapowiedziała, że to właśnie Civic Type R będzie ostatnim modelem japońskiej marki w Europie, który zostanie wyposażony wyłącznie w silnik benzynowy pozbawiony jakiejkolwiek formy hybrydyzacji.

Wszystko wskazuje na to, że Honda Civic Type R otrzyma zmodyfikowany 2-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy, który powinien generować nieco więcej mocy niż u poprzedniczki. Oznacza to, że możemy liczyć na ponad 310 KM mocy oraz 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego, które będą trafiały wyłącznie na przednie koła przy pomocy manualnej skrzyni biegów.

Nowa Honda Civic Type R powinna zadebiutować już w przyszłym roku, ale wcześniej będziemy mogli przywitać gorętszą odmianę sedana Si.

2022 Honda Civic

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz