Czas na pierwsze spojrzerznie na Hondę Civic Type R

Niestety hothach został ukryty pod grubą warstwą siatki maskującej.

Szał na nową generację Hondy Civic trwa już ponad rok od momentu, gdy do sieci trafiły jej pierwsze grafiki patentowe. Nieco później mogliśmy przyjrzeć się wizualizacji zapowiadającej gorętszy wariant Type R, aż w końcu kilka miesięcy temu oficjalnie przywitaliśmy XI już generację japońskiego modelu. Jednak to nie koniec Civicowej gorączki, gdyż w powietrzu nadal wiszą gorętsze warianty Si oraz Type R, w czym ten ostatni doczekał się pierwszych oficjalnych fotografii.

Niestety pojazd został ukryty pod grubą warstwą czerwono-czarnej siatki maskującej, która nie pozwala nam dokładnie przyjrzeć się nadwoziu pojazdu. Niemniej jednak na pierwszy rzut oka możemy dostrzec, że nowy Type R doczekał się zdecydowanie prostszego wyglądu od poprzedniej odsłony modelu, a jednocześnie otrzymał bardziej agresywny przedni zderzak z większym centralnym wlotem powietrza oraz nieco zmienionym grillem, który doczekał się zmodyfikowanego wzoru.

Oprócz tego zakamuflowany prototyp utracił zamknięte wloty powietrza z tylnego zderzaka oraz otrzymał zmodyfikowany zestaw trzech końcówek układu wydechowego z większą centralną końcówką. W poprzedniej odsłonie modelu to właśnie środkowa rura była mniejsza i służyła jako rezonator. Dodatkowo pojazd otrzymał umieszczony nieco wyżej tylny spojler o bardziej płaskim kształcie.

Niestety japońska marka nie zamierza odsłaniać przed nami swoich kart i nie zdradziła, jaki układ napędowy spocznie we wnętrzu Type R. Wcześniejsze pogłoski mówiło o 400-konnej hybrydzie z opcjonalnym napędem na wszystkie koła, jednak bardziej prawdopodobny wydaje się być zmodyfikowany 2-litrowy silnik oraz napęd na przednią oś. Wiemy jedynie, że zarówno Honda Civic Type R, jak również Civic Si będą dostępne wyłącznie z manualną skrzynią biegów.

Nowa Honda Civic Type R zadebiutuje już w przyszłym roku, jednak dokładna data jej premiery nadal pozostaje nieznana.

2022 Honda Civic

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz