Honda Civic Si może trafić do sprzedaży już w listopadzie

Niestety nie znamy jeszcze przybliżonych cen modelu.

Nowa generacja Hondy Civic w wersji sedan zadebiutowała na początku maja i z pewnością nie przypadła do gustu fanom modelu, którzy oczekiwali zdecydowanie bardziej agresywniejszego wyglądu. Na szczęście od dłuższego czasu w powietrzu wisi jej gorętsza wersja Si, którą mogliśmy podziwiać na niedawnej wizualizacji. Teraz dotarły do nas kolejne pogłoski, według których nowa Honda Civic Si może trafić do sprzedaży już w listopadzie.

Według forum Civic 11, nowa odsłona Si zadebiutuje już wkrótce, a następnie trafi do oficjalnej sprzedaży już w listopadzie lub grudniu. Przeciek pochodzi rzekomo od dealerów, do których dotarły pierwsze zamówienia na gorętszego Civica. Dodatkowo japońska marka zapytana o prawdziwość powyższej pogłoski ograniczyła się do stwierdzenia „Wkrótce będziemy mieli więcej do udostępnienia na temat sprzedaży”.

„Kilku dealerów potwierdziło niedawno, że ich pierwsze zamówione przez klientów Si są wyświetlane w zamówieniach i mają przybyć w listopadzie” – możemy przeczytać w publikacji na stronie Civic 11 Forum.

Oczywiście termin ten jest nieco późniejszy nic początkowo zakładano. Według wcześniejszych pogłosek, pojazd powinien trafić pierwotnie na rynek już w październiku. Niemniej jednak najświeższy wyciek dostarcza nam jeszcze kilku dodatkowych informacji. Według niego, Civic Si będzie dostępny w kolorach Crystal Black Pearl, Aegean Blue Metallic, Red Sonic Grey Pearl, Platinum White Pearl i Blazing Orange Pearl.

Jak na ten moment nie wiemy, jaka jednostka napędowa trafi na pokład Hondy Civic Si, jednak krążące pogłoski wskazują na podkręcony 1,5-litrowy, czterocylindrowy silnik benzynowy z turboładowaniem. Wiemy jedynie, że jednostka napędowa zostanie połączona z manualną skrzynią biegów, co z pewnością spodoba się fanom modelu. Warto także wspomnieć, że poprzednia odsłona modelu oferowała 208 KM mocy oraz 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego, jednak możemy oczekiwać, że nowy Si otrzyma zdecydowanie większe liczby.

Możemy również oczekiwać, że nowa Honda Civic Si otrzyma zdecydowanie agresywniejsze nadwozie ze zmodyfikowanymi zderzakami, nową przednią kratką, większym spojlerem, centralnym wydechem, czy też z bardziej wystającymi progami bocznymi. Wewnątrz również możemy spodziewać się pewnych zmian pokroju nowych wersji wykończenia, czy bardziej sportowych foteli.

Niestety, jak na ten moment nie wiemy, kiedy moglibyśmy spodziewać się premiery nowej Hondy Civic Si, ani ile przyjdzie nam za nią zapłacić.

2022 Honda Civic

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz