Zdjęcia szpiegowskie

Odświeżona Alpina B3 została przyłapana podczas zakamuflowanych testów

Spodziewajmy się jedynie kosmetycznych zmian.

Najnowsza generacja BMW Serii 3 zadebiutowała w 2019 roku i bawarska marka powili zbliża się do odświeżenia swojego sedana. Już kilkukrotnie mogliśmy zobaczyć zakamuflowane prototypy Serii 3, które doczekały się sporej ilości siatki maskującej z przodu oraz z tył aby ukryć wprowadzone zmiany. Jednak tym razem szpiedzy motoryzacyjni przyłapali nieco inny egzemplarz, a mianowicie odświeżoną Alpinę B3 pokonującą ostre zakręty na torze Nurburgring.

Dla niewprawnego oka zakamuflowany prototyp może wyglądać identycznie jak pojazdy testowane przez bawarską markę, jednak bliższa obserwacja ujawnia kilka szczegółów, które świadczą o niecodziennym pochodzeniu samochodu. Po pierwsze pojazd został osadzony na felgach o wieloramiennym wzorze oraz doczekał się czterech końcówek układu wydechowego, które nie są oferowane przez BMW. Dodatkowo pojazd otrzymał tablice rejestracyjne z początkiem „OAL”, który, według szpiegów motoryzacyjnych, jest wykorzystywany właśnie przez pojazdy Alpiny.

Na zewnętrz nie powinniśmy oczekiwać zbyt rewolucyjnych zmian, które zapewne obejmą jedynie nowy projekt reflektorów, zmienione zderzaki oraz kilka poprawek kosmetycznych, które zobaczymy również w odświeżonym BMW Serii 3. Zapewne największą nowością będzie wprowadzenie zakrzywionej deski rozdzielczej, która znajdzie się zarówno w bawarskim sedanie, jak i jego gorętszym odpowiedniku.

Niestety wszystko wskazuje na to, że nie doczekamy się żadnych zmian pod maską pojazdu i nadal będzie on korzystał z 3-litrowego, sześciocylindrowego silnika rzędowego z podwójnym turbodoładowaniem, który generuje 462 KM mocy i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Takie osiągi idealnie wypełniają lukę pomiędzy mocnym BMW Serii 3 M340i, a potężniejszym 472-konnym M3.

Odświeżona Alpina B3 powinna zostać zaprezentowana na początku przyszłego roku i następnie trafi do sprzedaży do końca 2022 roku.

2023 Alpina B3 – zdjęcia szpiegowskie, wrzesień 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz