Moto Filmy

Volkswagen ID.4 otrzymał nagrodę IIHS Top Safety Pick+

Niemiecki elektryk dołączył do elitarnego grona 70 modeli.

Od premiery Volkswagena ID.4 minął już ponad rok i niemiecki elektryk był już poddawany kilku testom sprawdzającym jego możliwości. Pod koniec czerwca bieżącego roku hiszpańscy dziennikarze postanowili poddać go testowi łosia, który nie skończył się dobrze dla ID.4. Pojazd wykonał czysty przejazd przy prędkości 73 km/h, co nie pozwoliło mu pozytywnie ukończyć wyzwania.

Nieco wcześniej Volkswagen ID.4 został poddany testom zderzeniowym NCAP, w których wypadł zdecydowanie lepiej i zdołał zgarnąć komplet pięciu gwiazdek. Niedawno został poddany kolejnym testom bezpieczeństwa i ponownie wrócił z nich zwycięsko, a dodatkowo zdobył tytuł IIHS Top Safety Pick+.

Według Instytutu Bezpieczeństwa Drogowego – IIHS, niemiecki elektryk nie ma żadnych słabych stron pod kątem bezpieczeństwa i zdobył co najmniej wynik „dobry” we wszystkich testach zderzeniowych i świetnie sprawdza się w testach unikania i łagodzenia skutków zderzenia.

Średniej wielkości SUV jest wyposażony w standardowy system zapobiegania zderzeniom przednim, który uzyskał najwyższą ocenę w testach pojazd-pojazd i zaawansowaną ocenę w teście pojazd-pieszy. Standardowe reflektory LED uzyskały ocenę akceptowalną, jednak opcjonalne adaptacyjne reflektory LED zdobyły ocenę dobrą”

Aby uzyskać tak prestiżowy tytuł Volkswagen ID.4 musiał spełnić szereg wymagań oraz uzyskać wymagane oceny w odpowiednich kategoriach. Do uzyskania tytułu Top Satefy Pick samochód musi uzyskać ocenę dobrą we wszystkich sześciu testach zderzeniowych, ocenę dobrą lub dopuszczającą dla reflektorów oraz ocenę „zaawanasowany” lub „najlepszy” dla systemu zapobiegania zderzeniom czołowym zarówno w testach pojazd-pojazd, jak i pojazd-pieszy. Natomiast dla uzyskania pełnego tytułu Top Safety Pick+ samochód musi dodatkowo być wyposażony w „dobre” lub „dopuszczalne” reflektory na wszystkich poziomach wyposażenia i wykończenia.

2021 Volkswagen ID.4

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz