Spalinowy Macan zniknie z oferty Porsche w 2024 roku

Popularny SUV nie doczeka się drugiej generacji ze spalinowymi silnikami

W połowie lipca odbyła się premiera Porsche Macan po drugim faceliftingu, który zagwarantował drugą młodość popularnemu SUV-owi. Odświeżono wygląd, szczególnie wnętrza, a także jednostki napędowe o nieco większej mocy niż dotychczas.

Już wkrótce do oferty Porsche dołączy całkowicie elektryczny wariant Macana, który powstanie na nowej płycie podłogowej i będzie znacząco różnił się od aktualnej, spalinowej generacji. Oba samochody będą w ofercie równocześnie, jednak okazuje się, że wyłącznie przez krótki okres.

2022 Porsche Macan GTS

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Sebastian Staiger, dyrektor produktowy Macana, zdradził dziennikarzom Autocar, że spalinowa odmiana będzie oferowana jeszcze zaledwie trzy lata. Okazuje się, że Porsche nie ma w planach tworzenia i homologowania drugiej generacji z silnikami spalinowymi, gdyż będzie to mało opłacalne i utrudnione z uwagi na normy emisji spalin w Europie.

Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, jednak spodziewamy się, że będzie to 2024 rok.

Sebastian Staiger, dyrektor produktowy Porsche Macan

W aktualnej gamie modelowej, podstawowy wariant zasilany jest odświeżonym, 4-cylindrowym silnikiem o mocy 265 KM, co pozwala na sprint do „setki” w 6,2 sekundy. Wyżej znajdziemy wersję „S”, która teraz napędzana jest 2,9-litrowym V6 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 380 KM, dzięki czemu czas od 0 do 100 km/h w wynosi już 4,6 sekundy, a na czele stawki znajdziemy „GTS” z tą samą jednostką, jednak wzmocnioną do 440 KM i z pakietem Sport Chrono rozpędzającą się do „setki” o 0,3 sekundy szybciej.

WersjaSilnikMoc0-100 km/hPrędkość maks.
Macan2.0 R4 Turbo265 KM6,2 s232 km/h
Macan S2.9 V6 BiTurbo380 KM4,6 s259 km/h
Macan GTS2.9 V6 BiTurbo440 KM4,3 s272 km/h

2022 Porsche Macan S

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz