Oto jak mógłby wyglądać rywal BMW M2 od Alfy Romeo

Co powiecie na Alfę Romeo GTS w stylu Retro?

Rynek motoryzacyjny rządzi się swoimi prawami i nie jest zbyt łagodny dla tych, którzy popełniają błędy. Stąd też wszystkie marki samochodowe dokładnie przemyślają swoją strategię marketingową i projektują pojazdy, które zdołają przyciągnąć do siebie najwięcej klientów. Na szczęście zasady te nie obowiązują grafików, którzy mogą opracować dowolny projekt, który z pewnością nie podbiłby serc wystarczającego grona klientów, aby mógł zostać przekuty w realny samochód.

Grafik Guilherme Araujo postanowił przygotować projekt samochodu od Alfy Romeo, który mógłby być bezpośrednim rywalem BMW M2. Model otrzymał nazwę Alfa Romeo GTS i jest bardzo ciekawie wyglądającym coupe inspirowanym stylem retro, który zdecydowanie różni się od obecnych samochodów oferowanych przez włoską markę.

Na przód pojazdu trafiły proste okrągłe reflektory ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej LED w kształcie okręgu, które znalazły się w czarnej wstawce razem z grillem o charakterystycznym dla Alfy Romeo kształcie. Oprócz tego otrzymaliśmy bardzo kanciasty zderzak oraz niewielkie wloty powietrza umieszczone obok świateł oraz na środkowej części przedniej maski modelu.

Nadwozie pojazdu łączy w sobie zarówno kanciaste kształty, agresywne przetłoczenia, styl retro oraz nowoczesność, co szczególnie możemy zobaczyć na profilu pojazdu. Został on pozbawiony tradycyjnych lusterek bocznych, które zostały zastąpione przez niewielkie kamery. Dodatkowo znajdziemy tam kilka prostych linii, które nadają projektowi kanciasty wygląd jak również spore przetłoczenia na bocznych progach, które kontrastują z ogromnymi felgami. Całość została uzupełniona przez subtelny tył z prostym zestawem świateł oraz ogromnym dyfuzorem.

Araujo z pewnością przygotował samochód, który wyróżniałby się na tle konkurencji, jednak wątpimy, aby jego nietypowy wygląd inspirowany stylem retro zdołał przyciągnął do niego wystarczającą liczbę kupujących. Oczywiście projekt mógłby zostać uratowany przez odpowiednią jednostkę napędową, a 2,9-litrowa podwójnie turbodoładowana V6 od Alfy Romeo Giulii Quadrifoglio mogłaby być strzałem w dziesiątkę… o ile klientom nie przeszkadza styl retro.

Powyższy projekt jest jedynie wizualizacją i zapewne nigdy nie trafi na linie produkcyjne.

2025 Alfa Romeo GTS – Wizualizacja

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz