Samochody elektryczne

Xiaomi oficjalnie wkracza w motoryzację

Chiński gigant elektroniczny stworzył oddział motoryzacyjny z kapitałem 1,5 miliarda dolarów.

Od dłuższego czasu mówi się o wkroczeniu w branżę motoryzacyjną firm specjalizujących się w elektronice użytkowej i smartfonach. W styczniu 2020 roku mogliśmy zobaczyć koncepcyjny samochód stworzony przez Sony, a plotki o samochodach elektrycznych Huawei nie ustępują od miesięcy.

Teraz mamy potwierdzenie wejścia na rynek przez jedną z największych firm z branży elektroniki. Xiaomi ogłosiło stworzenie oddziału „Xiaomi EV Company Limited” z kapitałem 10 miliardów yuanów (ok. 1,5 mld dolarów / ok. 5,74 mld złotych), który będzie odpowiadał za samochody elektryczne. Lei Jun, założyciel i dyrektor generalny Xiaomi, będzie osobiście nadzorował rozwój nowego skrzydła firmy.

W oświadczeniu, Xiaomi oświadczyło, że spędziło ostatnie pięć miesięcy prowadząc badania użytkowników i inspekcje łańcucha branżowego. Firma przeprowadziła ponad 2000 wywiadów i złożyła wizyty u ponad 10 partnerów i partnerów z branży. Ponadto, niedawno przeprowadzono rekrutację na Weibo i w mniej niż miesiąc otrzymano ponad 20.000 aplikacji. Obecnie Xiaomi stworzyło zespół składający się z 300 pracowników.

Xiaomi pod koniec sierpnia zakupiło firmę Deepmotion Tech, zajmującą się technologią autonomicznej jazdy. Jednak do tej pory firma nie przedstawiła planów działania, które szczegółowo określałyby, co jej przedsięwzięcie w dziedzinie pojazdów elektrycznych będzie oznaczać, w tym, czy planuje produkować EV samodzielnie, czy też może współpracować z istniejącym producentem samochodów lub producentem kontraktowym.

źródło: GizmoChina

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz