Samochody elektryczne

Tesla Cybertruck opóźniona aż do końcówki 2022 roku

Elon Musk ogłosił właśnie roczne opóźnienie w rozpoczęciu produkcji futurystycznego elektryka.

Premiera Tesli Cybertruck to jedno z największych wydarzeń w branży motoryzacyjnej w 2019 roku. Idealnie pokazuje, że Elon Musk nie boi się ryzykować i nowe auto było czymś nieprzewidywalnym. Patrząc na Cybertrucka można odnieść wrażenie, że pojazd albo wyprzedza znacznie swoje czasy i wpasowuje się w kanon Cyberpunka 2077 bądź projektowany był na wzór aut, jakie oglądaliśmy w grach wideo z lat 90.

Pierwotny plan Tesli zakładał, że auto trafi do produkcji już 2021 roku. Niestety bieżąca sytuacja na świecie i opóźnienia w budowaniu nowych fabryk spowodowały, że wyczekiwany pick-up został opóźniony. Aktualny plan zakłada, że Tesla Cybertruck trafi do pierwszych klientów pod koniec 2022 roku.

Zobacz też: Najlepsze memy z Teslą Cybertruck w roli głównej

Zakładano, że Tesla Cybertruck będzie pierwszym elektrycznym pick-upem. Inni producenci szybko podłapali temat i zaczęli opracowywać własne modele. W 2020 roku premierę miał elektryczny GMC Hummer, Rivian R1T, a także Ford F-150 Lightning.

Na dzień dzisiejszy Tesla może się jednak pochwalić olbrzymim zainteresowaniem nadchodzącym futurystycznym modelem. Cybertruck został zarezerwowany przez ponad milion osób na całym świecie.

Tesla Cybertruck w przeciwieństwie do samochodów jakie aktualnie znamy, nie jest ramą obudowaną ładnie wyglądającym nadwoziem, a jednym, solidnym kawałkiem blachy, który podtrzymuje sam siebie. Ponadto metal z jakiego wykonany jest pojazd, to dokładnie ta sama mieszanka, która nadaje kształt najnowszemu statkowi kosmicznemu Starship, jaki stworzył SpaceX. Dzięki temu auto jest niezwykle odporne na zarysowania i uderzenia.

Nie tylko wygląd samochodu robi wrażenie, ale również i jego osiągi. Najmocniejsza wersja z napędem na wszystkie koła przyspiesza do 100 km/h w czasie 2,9 sekund. Najmniejszy dostępny zestaw baterii zapewniać ma zasięg na około 400 kilometrów, jeżeli jednak jesteśmy w stanie zapłacić więcej, to Cybertruck ma być w stanie na jednym ładowaniu przejechać nawet 800 kilometrów.

Wnętrze samochodu jak przystało na Teslę jest niezwykle minimalistyczne, a w centralnej części deski rozdzielczej umieszczony został duży ekran dotykowy. W środku znajdziemy 6 miejsc, po 3 w każdym rzędzie. Same fotele i tylna kanapa różnią się wyglądem od pozostałych modeli Tesli i są bardziej kanciaste, by pasować do nadwozia.

Auto oferowane będzie w kilku wersjach. Najtańsza posiadać ma napęd na przednią oś i jeden silnik elektryczny na pokładzie. Droższe warianty dysponować będą napędem AWD i dwoma, a nawet trzema jednostkami napędowymi. Jak już wspominaliśmy zależnie od zestawu baterii, samochód będzie w stanie przejechać od 400 do 800 kilometrów na jednym ładowaniu.

2022 Tesla Cybertruck

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz