Samochody elektryczne

Hyundai zrezygnuje w Europie z silników spalinowych do 2035 roku

Do 2045 roku globalna działalność marki będzie zasilana odnawialnymi źródłami energii.

W dzisiejszych czasach coraz więcej marek decyduje się na przestawienie torów produkcyjnych na tworzenie wyłącznie hybrydowych oraz w pełni elektrycznych samochodów. Co więcej, wiele z nich zapowiedziało już, do kiedy silniki spalinowe znikną z ich oferty. Do grona tych marek dołączył właśnie Hyundai, który podczas salonu samochodowego w Monachium obiecał, że do 2035 roku zrezygnuje z wykorzystywania silników spalinowych.

Południowokoreańska marka podczas trwających targów motoryzacyjnych przedstawiła swoją drogę do całkowitej elektryfikacji. Jednak Hyundai nie zamierza poprzestać wyłącznie na samochodach elektrycznych i zamierza wykonać krok naprzód i postawić również na technologię wodorową. Europa jako pierwsza odczuje skutki tej decyzji, gdyż to właśnie od tego rynku Hyundai zacznie pozbywać się silników spalinowych, które powinny ostatecznie zniknąć do 2035 roku.

Jest to pierwszy krok, gdyż południowokoreańska marka zamierza do 2040 roku oferować wyłącznie samochody zeroemisyjne na większości rynków światowych. Dodatkowo, według założeń marki, do tego czasu pojazdy elektryczne na baterie i ogniwa paliwowe będą stanowić 80 procent całkowitej rocznej sprzedaży. Ostrze gilotyny ostatecznie spadnie na silniki elektryczne w 2045 roku, gdyż do właśnie tej daty Hyundai zamierza przestawić globalną działalność marki na odnawialne źródła energii.

Jeżeli jesteś zaskoczony decyzją Hyundaia o zainwestowaniu w rozwój technologii wodorowej, to powinieneś wiedzieć, że w 2023 roku południowokoreańska marka zaprezentuje minivana Nexo korzystającego z ogniw paliwowych, natomiast w drugiej połowie dekady dołączy do niego duży SUV korzystający z tego samego „paliwa”.

Jednak to nie jedyne nowości, które Hyundai przygotował na targi motoryzacyjne w Monachium. Możemy tam również zobaczyć samochód koncepcyjny Prophecy, który zapowiada pojawienie się produkcyjnego sedana Ioniq 6 w 2022 roku oraz Ioniq-a 5 występującego jako robotaxi z systemem autonomicznej jazdy na poziomie 4, który pojawi się do 2023 roku.

2020 Hyundai Prophecy Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz