Samochody elektryczne

Poznajcie koncepcyjnego Mercedesa-Maybacha EQS

Co powiecie na jeszcze bardziej luksusowego Mercedesa EQS?

Właśnie rozpoczęły się targi motoryzacyjne w Monachium i już możemy zobaczyć kilka najnowszych modeli od niemieckiej marki. Mercedes poważnie przygotował się do salonu samochodowego i zaprezentował na nim modele EQB, EQE spod szyldu Benz, potężnego EQS od AMG, a także koncepcyjnego Mercedesa-Benz EQG. Jednak jedną z najciekawszych nowości jest zapowiedź ultra luksusowego SUV-a Maybacha EQS.

Samochód koncepcyjny Mercedes-Maybach EQS doczekał się zamkniętego, ogromnego przedniego panelu z chromowanymi poprzeczkami, który zastępuje zbędny w samochodzie elektrycznym grill. Nieco niżej znalazły się dwa przeloty powietrza otoczone chromowanymi wstawkami, które zostały przeciągnięte ponad dolnym otworem zderzaka, który również doczekał się pionowych poprzeczek.

Idąc za nowościami technologicznymi, koncepcyjny Maybach doczekał się wysuwanych klamek, a drzwi od kierowcy otwierają się automatycznie. Następnie od kierowcy zależy, czy również tylne drzwi powinny się otworzyć. Sam pojazd doczekał się dwukolorowego nadwozia złożonego z kombinacji lakierów Obsidian Black Metallic oraz Zircon Red Metallic. Oprócz tego koncepcja doczekała się chromowanych słupków oraz ogromnych 24-calowych felg o nietypowym wzorze.

„Samochód koncepcyjny, który niedługo zostanie wyprodukowany, jest dowodem na to, że najnowocześniejsza technologia napędu elektrycznego i pionierska technologia informacyjno-rozrywkowa z MBUX Hyperscreen doskonale łączą się z charakterystycznym kunsztem Maybacha i wyjątkowym wnętrzem” – powiedział Philipp Schiemer, szef Top End Vehicle Group w Mercedes-Benz AG.

Natomiast wnętrze koncepcji czerpie inspiracje z żeglarstwa z tylną kontrolą środkową pokrytą białym lakierem fortepianowym połączonym z akcentami w kolorze różowego złota. Nie obyło się również bez luksusowych foteli oraz podłokietników inspirowanych wysokiej jakości kredensami. Całość została dopełniona o inne luksusowe materiały pokroju Deep-Sea Blue oraz sztucznego futra.

Koncepcyjny Maybach doczekał się także trzech ogromnych wyświetlaczy, które łączą się w jedną całość i rozciągają się niemal wzdłuż całej deski rozdzielczej. Pasażer również otrzymał swój 12,3-calowy wyświetlacz OLED, który sąsiaduje z okrągłymi otworami wentylacyjnymi z galwanizowanym wykończeniem oraz chromowanymi akcentami.

Warto również wspomnieć, że do oferty Mercedesa-Benz również trafi podwyższony EQS, który mógłby wejść do produkcji już w przyszłym roku. Natomiast jego ultra luksusowy odpowiednik pojawi się dopiero w późniejszym czasie i powinien nam zaoferować do 600 km zasięgu na jednym ładowaniu.

Koncepcyjny Mercedes-Maybach EQS

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz