Co powiecie na tęczowego Mercedesa Klasy G?

Niemiecka marka postanowiła pokazać swoje wsparcie dla społeczności LGBT.

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm w mniej lub bardziej aktywny sposób wspiera społeczność LGBT. Do tego grona zaliczają się również marki samochodowe, które często przygotowują specjalne pojazdy, aby wyrazić swoje poparcie dla środowisk homoseksualnych. Mercedes również dołączył do tego grona i przygotował specjalny egzemplarz potężnej Klasy G z tęczowym nadwoziem.

Z pewnością nie ma bardziej charakterystycznego modelu w gamie niemieckiej marki od kwadratowej i masywnej klasy G, która wyróżnia się swoimi kanciastymi rysami. Jednak niemiecka marka postanowiła sprawić, aby jeszcze bardziej rzucał się w oczy i pokryła jego nadwozie gradientem koloru tęczy, który rozpoczyna się od różowawego odcienia na przodzie i przechodzi następnie w fioletowy, niebieski oraz zielony i zostaje zakończy kolorem żółtym przy tylnej szybie. Kolorowe nadwozie dodatkowo kontrastuje z czarnymi felgami oraz przednią kratką.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, Mercedes nie jest jedyną marką, która wyraziła swoje wsparcie dla społeczności LGBT. Niedawno głośno było o niemieckim oddziale Forda, który przygotował specjalny egzemplarz Ranger Raptora, który doczekał się tęczowego nadwozia i błyszczącej folii na pace. Co ciekawe, został on ochrzczony jako „Very Gay Raptor”, po tym jak jeden z internautów nazwał opcjonalny odcień lakieru Performance Blue jako „bardzo gejowski”.

Swoje wsparcie dla społeczności LGBT okazał również Bentley, który w 2020 roku pokazał Bacalar w tęczowej kolorystyce, czy też Continental GT Convertible z tęczową folią, który został specjalnie przygotowany na Virtual Pride 2020 w Cheshire East. Innym przykładem jest BMW ze swoim kabrioletem Serii 8, który również doczekał się tęczowego nadwozia.

Ford Ranger Very Gay Raptor

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz