Apple Car może zostać zbudowany przy współpracy z Toyotą

Pierwszy samochód od Apple może zadebiutować już w 2024 roku.

Już od dłuższego czasu wiemy, że Apple zamierza wkroczyć na rynek motoryzacyjny i przygotowuje się do zbudowania swojego pierwszego samochodu. W maju bieżącego roku do sieci trafiły wizualizacje sugerujące, jak mógłby wyglądać pierwszy elektryk Apple-a, a teraz do naszych uszu doszły plotki sugerujące potencjalną współpracę Apple-a z Toyotą.

Według portalu DigiTimes, przedstawiciele Apple-a przebywają obecnie w Azji, aby spotkać się z przedstawicielami Toyoty i omówić potencjalne partnerstwo, które pozwoliłoby amerykańskiej firmie stworzyć swój pierwszy samochód. Niestety nie wiemy kiedy i gdzie spotkali lub spotkają się przedstawiciele obu firm, lecz tematem dyskusji z pewnością będzie współpraca przy opracowaniu odpowiednich akumulatorów i silników elektrycznych.

Warto także dodać, że portal MacRumors donosił o sierpniowym spotkaniu przedstawicieli Apple-a z południowokoreańską SK Group i LG Electronics, a rozmowy również dotyczyły akumulatorów. Nie są to jedyne firmy, z którymi kontaktował się Apple, gdyż amerykańska marka spotkała się wcześniej z wieloma innymi markami pokroju Nissana, Magna, czy Hyundaia, lecz spotkania zakończyły się bez większych sukcesów.

Według różnych źródeł, Apple zamierza rozpocząć budowę swojego półautonomicznego samochodu elektrycznego już w 2024 roku, a obecnie koncentruje się na budowie niezbędnego łańcucha dostaw. Dodatkowo Reuter donosi, że firma opracowuje projekt baterii nowej generacji, który powinien stać się równie rewolucyjny jak oryginalny iPhone.

Niezależnie od zastosowanych podstaw i technologii, pierwszy samochód Apple będzie miał poważną konkurencje za strony Mercedesa, Tesli, BMW, czy Cadillaca.

2020 Lexus UX300e

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2022 Mercedes-Benz EQS

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

2 thoughts on “Apple Car może zostać zbudowany przy współpracy z Toyotą

 • 6 września 2021 at 09:36
  Permalink

  Fajnie by było. Skoro toyota jest liderem sprzedaży z pewnością da im kilka cennych rad.

  Reply
 • 6 września 2021 at 10:44
  Permalink

  apple car, ciekawe co wymyślą inżynierowie

  Reply

Dodaj komentarz