Moto Filmy

Hybrydowa Toyota RAV4 plug-in oblała test łosia

Tym razem japoński SUV wypadł znacznie lepiej.

Testowany egzemplarz hybrydowej Toyoty RAV4 typu plug-in napędzany jest przez układ napędowy złożony z 2,5-litrowego, czterocylindrowego silnika spalinowego generującego 185 KM mocy oraz 227 Nm maksymalnego momentu obrotowego oraz motoru elektrycznego, co pozwala dostarczyć łącznie 306 KM mocy oraz 270 Nm momentu obrotowego na wszystkie koła. Takie zestawienie pozwala wykonać sprint 0-100 km/h w niecałe 6 sekund oraz rozpędzić japońskiego SUV-a maksymalnie do 180 km/h.

Warto wspomnieć, że jest to drugi egzemplarz Toyoty RAV4, który mieli okazję testować hiszpańscy kierowcy. Poprzedni pojazd był tradycyjną hybrydą i wypadł zdecydowanie gorzej od swojego bardziej praktycznego odpowiednika. Model wykazywał ogromną podsterowność i co prawda zdołał wykonać czysty przejazd przy prędkości 71 km/h, to nadal mogliśmy zaobserwować niespodziewane reakcje, które wymagały interwencji kierowcy.

W przypadku hybrydy typu plug-in otrzymaliśmy zdecydowanie lepiej dostrojony system stabilizacji toru jazdy, który pozwalał utrzymać masywnego SUV-a w ryzach. Sam model wykazywał bardzo dobre właściwości jezdne, a wszystkie jego reakcje były przewidywalne, przez co kierowca czuł się bezpiecznie. Natomiast sama podsterowność pojawiała się dopiero po drugiej sekcji pachołków, jednak nadal nie była ona tak nieprzewidywalna, jak u konwencjonalnej hybrydy.

Ostatecznie hiszpańskim kierowcom udało się wykonać czysty przejazd przy prędkości zaledwie 72 km/h, czyli o jeden kilometr szybciej od wcześniej wspomnianej hybrydy. Jednak reakcje obu samochodów są zupełnie różne, przez co najnowszy egzemplarz prezentuje się zdecydowanie lepiej pomimo nieznacznie lepszego wyniku. Przy wyższych prędkościach pojawia się większa nadsterowność, która uniemożliwia wykonanie czystego przejazdu, jednak nadal pozostaje ona pod kontrolą kierowcy.

2021 Toyota RAV4 Prime

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

2 thoughts on “Hybrydowa Toyota RAV4 plug-in oblała test łosia

 • 7 września 2021 at 09:41
  Permalink

  Takie testy też są potrzebne. Toyota będzie wiedziała na co musi zwrócić uwagę przy kolejnej rav4 aby ta, była super.

  Reply
 • 7 września 2021 at 12:14
  Permalink

  Każdemu się zdarza podwinąć nogę ale to nie znaczy że trzeba skreślać po całości.

  Reply

Dodaj komentarz