Co powiecie na bardzo gejowego Forda Raptora?

Tak wygląda odpowiedź Forda po tym, jak zarzucono im, że niebieski kolor Raptora jest gejowy.

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm okazuje wsparcie wszelakim środowiskom homoseksualnym, co tyczy się również branży motoryzacyjnej. Oczywiście taki stan rzeczy niezbyt podoba się pewnej części społeczeństwa, przez co firmy potrafią być z tego powodu atakowane. Niedawno pod jednym z postów niemieckiego oddziału Forda pojawił się komentarz nazywający kolor Performance Blue dla Raptora „bardzo gejowskim”. Odpowiedź okazała się całkiem zabawna.

Niemiecki oddział Forda od dawna znany jest ze wspierania Christopher Street Day w Kolonii, gdzie co roku organizowane jest największe wydarzenie poświęcone celebrowaniu i wspieraniu lokalnej społeczności LGBTQ+. Jednak w tym roku niemiecki oddział amerykańskiego producenta postanowił przygotować coś specjalnego, a mianowicie idąc za złośliwym komentarzem internauty, przedstawił Forda Rangera #VeryGayRaptor.

Ford okazał zdecydowane wsparcie społeczności LGBT i dodatkowo wzmocnił przekaz przekształcając zniesławionego Forda Raptora w kolorze Performance Blue w jeszcze bardziej charakterystyczny pojazd. Oprócz samych kolorów tęczy, które naturalnie znalazły się na nadwoziu Raptora, postanowiono uzupełnić tył pojazdu o złotą folię Alphafoil. Cały proces przygotowania tego egzemplarza zajął marce aż 60 godzin i wymagał wykorzystania 30 metrów kwadratowych folii.

Warto także dodać, że to nie pierwszy raz, kiedy amerykańska marka postanowiła wesprzeć społeczność LGBT. Aż 23 lata temu Ford postanowił przygotować specjalny egzemplarz modelu Ka w nadwoziu pick-upa, który również doczekał się tęczowego wykończenia i został wystawiony właśnie podczas Christopher Street Day w Kolonii w 1998 roku.

Ford Ranger Very Gay Raptor

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz