Oto jak może wyglądać nowy Genesis G90

Niestety będzie to kolejny zakazany owoc dla Starego Kontynentu.

Genesis wielkimi krokami zbliża się do premiery nowego G90, który powinien zadebiutować jeszcze w tym roku. Stąd też model był już kilkukrotnie przyłapany podczas zakamuflowanych testów, które ujawniały kolejne fragmenty nadwozia. Jednak południowokoreańska marka nadal nie przybliżyła nam czystego wyglądu nadchodzącego Genesis G90. Na szczęście z pomocą przychodzą graficy z portalu Kolesa, którzy postanowili zdjąć z pojazdu zbędny kamuflaży i przygotowali własną wizualizację modelu.

Nowy Genesis G90 w dużym stopniu przypomina obecną odsłonę modelu z charakterystycznym grillem, jednak dolny wlot powietrza na zderzaku wydaje się być nieco większy. Tuż obok znalazły się zmodyfikowane, wąskie, dzielone reflektory LED, które stanową podstawę nowego designu południowokoreańskiej marki. Co ciekawe, sam model otrzymał bardzo długą maskę, która przypomina te widziane w elektrycznych modelach Kia EV6 oraz Hyundai Ioniq 5.

Idąc dalej, pojazd w większości zachowa niezmieniony profil boczny z wyjątkiem słupka C, który został nieco bardziej pochylony, przez co linia dachu wydaje się być nieznacznie gładsza i płynniejsza. Ciekawie prezentuje się tył pojazdu, na którym znalazły się dzielone światła, które zostały przeciągnięte wzdłuż klapy bagażnika oraz dwa trapezopodobne końcówki układu wydechowego.

Według krążących informacji, nowa generacja Genesis G90 utraci swoją 5-litrową, wolnossącą V8, która zostanie zastąpiona 3,5-litrową V6 z podwójnym turbodoładowaniem generującą 381 KM mocy oraz 530 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Warto także dodać, że w późniejszym czasie do oferty powinien dołączyć także w pełni elektryczny wariant oznaczony jako eG90, jednak nie jest to potwierdzona informacja.

Niestety wnętrze modelu nadal pozostaje tajemnicą, jednak możemy śmiało sądzić, że będzie ono wyróżniało się luksusowym wykończeniem z naciskiem na komfort kierowcy i pasażerów. Oczywiście nie zabraknie w nim również najświeższych nowinek technologicznych oraz szerokiego pakietu systemów bezpieczeństwa oraz wspomagania kierowcy.

Nowa generacja Genesis G90 powinna zadebiutować jeszcze przed końcem 2021 roku, jednak nic nie wskazuje na to, aby była ona dostępna w Europie.

2022 Genesis G90 – zdjęcia szpiegowskie, sierpień 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz