Moto Filmy

Posłuchajcie brzmienia potężnej jednostki napędowej nowego Nissana Z

Według Nissana samochody klientów będę generowały lepszy dźwięk.

Zaledwie kilka dni temu japońska marka zaprezentowała następcę legendarnego Nissana 370Z. Nowy Nissan Z od razu wzbudził ogromne zainteresowanie i wiele emocji, wszak jest to zapewne jeden z ostatnich samochodów sportowych, którego potężna jednostka napędowa została pozbawiona jakiejkolwiek formy elektryfikacji, co w czasach coraz ostrzejszych norm emisji spalin jest sporym zaskoczeniem.

Nowy Nissan Z napędzany jest 3-litrową, podwójnie turbodoładowaną V6 generującą 405 KM mocy oraz 475 Nm maksymalnego momentu obrotowego, które trafiają wyłącznie na tylne koła. Oznacza to wzrost o 69 KM oraz 108 Nm momentu obrotowego względem odchodzącego 370Z. Standardowo nowy Nissan Z został wyposażony w 6-biegową manualną przekładnie, która łączy się z wysokowydajnym sprzęgłem, wbudowanym dopasowaniem obrotów, a nawet systemem kontroli startu w modelu Performance. Wszystko to dostępne jest również w opcjonalnej 9-biegowej automatycznej przekładni z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu.

Niestety będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy, aby w praktyce przyjrzeć się nowemu Nissanowi Z. Jednak dziennikarze z portalu Motor1 mieli rzadką okazję, aby przyjrzeć się jednemu z przedprodukcyjnych egzemplarzy. Co więcej, mogli oni zapoznać się z melodią wytwarzaną przez potężną jednostkę napędową i przygotowali materiał video z tego wydarzenia i opublikowali go na swoim profilu na Instagramie.

Co prawda słyszeliśmy już nieco lepsze brzmienia generowane przez potężne V6, jednak istnieje spora szansa, że podczas uruchomienia samochód był w trybie komfortowym/normalnym, co „uspokaja” układ wydechowy.

Nissan zapewnił, że samochody klientów będą brzmiały lepiej niż na nagraniu. Niestety japońska marka nie określiła się, co dokładnie miała na myśli, jednak może wprowadzi pewne zmiany do układu wydechowego, aby uzyskać agresywniejsze brzmienie. Oczywiście klienci, którym to nie wystarczy będą mogli liczyć na szeroki wachlarz możliwości rynku tunerskiego.

2023 Nissan Z

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz