NSX powróci jako samochód elektryczny

Nie sądzimy, aby trafił on na rynek w najbliższym czasie.

Obecna generacja Hondy/Acury NSX powoli zbliża się do końca swojej produkcji, a niedawno zaprezentowany wariant Type S jest swoistym pożegnaniem dla sportowego modelu. Jednak wszystko wskazuje na to, że ta kultowa nazwa nie będzie jeszcze martwa i NSX doczeka się trzeciej generacji, która zapewne będzie korzystała z w pełni elektrycznego układu napędowego.

Niedawno wiceprezes Acury, Jon Ikeda zasugerował, że nie jest to koniec modelu NSX.

Jeśli zauważysz, robimy NSX, gdy jest coś, co chcemy powiedzieć. Pierwsza generacja to gaz. Druga generacja to hybryda. Będzie jeszcze jedna.

Jon Ikeda w wywiadzie dla The Drive

Ikeda nie potwierdził wprost, że kolejna generacja Acury NSX będzie w pełni elektryczna, jednak jego subtelny uśmiech jest wystarczającą wskazówką.

2007 Acura Advanced Sports Car Concept

Przyznał również, że obecna odsłona NSX-a nie była sukcesem finansowym, jednak miała duże znaczenia dla marki. Jej opracowanie pozwoliło wydajnościowej marce Hondy zrozumieć, jak stworzyć przyjemny w prowadzeniu pojazd elektryczny. Niestety Ikeda nie zdradził żadnych szczegółów dotyczących trzeciej generacji modelu oraz kiedy moglibyśmy się jej spodziewać. Patrząc po ogromnej przepaści dzielącej pierwszą generację, która zniknęła z rynku w 2005 roku oraz drugą odsłonę, która pojawiła się 2016 roku możemy być mocno sceptyczni.

Niemniej jednak Acura posiada pewne podstawy do opracowania elektrycznego NSX-a, a mianowicie koncepcje Advanced Sports Car Concept, która zadebiutowała w 2007 roku. Pogłoski z tamtych czasów mówiły, że pojazd wciąż jest rozwijany, jednak nigdy nie trafił on na linie produkcyjne.

Warto dodać, że sama Acura nie posiada w swojej ofercie samochodów elektrycznych, a także Honda na rynku USA. Jedynym dziś elektrycznym modelem jest Honda e, który oferowany jest w Europie i Japonii. Pod koniec 2024 roku ma zostać zaprezentowany Prologue i będzie oparty na platformie Ultium od General Motors.

2007 Acura Advanced Sports Car Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2022 Acura NSX Type S

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz