Moto Filmy

BMW M4 Competition prawie zdało test łosia

Sportowe coupe przy prędkości 77 km/h nieznacznie najechało na jeden z pachołków.

Testowany egzemplarz BMW M4 Competition napędzany był przez 3-litrowy, podwójnie turbodoładowany silnik benzynowy generujący 510 KM mocy oraz 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Cała moc trafia wyłącznie na tylne koła przy pomocy 8-biegowego automatu. Takie zestawienie pozwala wykonać sprint 0-100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy oraz rozpędzić się maksymalnie do 290 km/h.

BMW M4 Competition dość nietypowo zaprezentowało się podczas testu łosia. Przy pierwszej próbie przy prędkości 78 km/h sportowe coupe strąciło wiele pachołków, a same reakcje samochodu były mało przewidywalne. Hiszpański kierowca miał wrażenie, że samochód nie reaguje płynnie i jest dość trudny w prowadzeniu. Należy także zauważyć, że BMW M4 nie wykazuje żadnej podsterowności, ponieważ samochód bardzo precyzyjnie podąża za ruchami kierownicy, jednak z drugiej strony tylna oś ma ogromną tendencje do poślizgu, co z pewnością nie jest zbyt pożądane podczas testu łosia. Lekka nadsterowność pomaga skierować samochód w kolejną sekcje przeszkód, jednak tutaj jest ona zbyt duża.

Niemieckie coupe zdołało wykonać czysty przejazd przy prędkości 76 km/h, co nie jest zbyt powalającym wynikiem dla samochodu sportowego. Sam model nadal miał tendencje do nadsterowności, jednak nie była ona tak zauważalna jak przy pierwszej próbie i kierowca zdołał pokonać wszystkie sekcje pachołów. Przy dodatkowym kilometrze na liczniku hiszpańskim kierowcom prawie udało się wykonać czysty przejazd, gdyż jedynie w niewielkim stopniu najechali na ostatni pachołek w trzeciej sekcji przeszkód.

Z drugiej jednak strony reakcje samochodu są niezbyt bezpieczne i mniej doświadczony kierowca mógłby mieć spory problem, aby nie wypaść z drogi podczas wykonywania nagłego manewru omijania. Dodatkowo w pewnym momencie tylna opona oderwała się od asfaltu, co również nie było pożądane. Według kierowców, zawieszenie BMW M4 Competition zostało tak skonfigurowane, aby uzyskać jak największą zwinność kosztem bezpieczeństwa i łatwości jazdy.

2021 BMW M4

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2021 BMW M4 Competition Kith Design Study Edition

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz