A gdyby tak przerobić Dodge’a Vipera na limuzynę?

Nie, to nie jest photoshop.

Na motoryzacyjnym rynku wtórnym możemy znaleźć praktycznie wszystko to, co potrzebujemy, jak również to, o czego istnieniu nigdy byśmy nie pomyśleli. Chlebem powszednim są wszelakiej maści zmodyfikowane samochody z podkręconymi silnikami, czy też podrasowanym nadwoziem, jednak tym razem mamy dla was pewną perełkę, a mianowicie limuzynę opartą na modelu Dodge Viper.

Oczywiście nie jest to pierwszy taki projekt, gdyż pisaliśmy już wcześniej o limuzynie opartej na Tesli Model S 85, która wyglądała w miarę naturalnie pomimo swojego wydłużonego nadwozia, czy też zdecydowanie mniej subtelnej limuzynie bazującej na Ferrari 360 Modena, która z pewnością kłuła w oczy wszystkich fanów włoskiej marki. Jednak oba pojazdy nadal znajdują się daleko poza najnowszym znaleziskiem, gdyż limuzyna oparta na Viperze została pozbawiona dachu.

Ten nietypowy pojazd został oparty na egzemplarzu Dodge’a Vipera z 1996 roku, który naturalnie oferował jedynie dwa miejsca w swoim wnętrzu, jednak teraz zmieści się do niego aż 12 osób. Osoba, która postanowiła zmontować to „cudo” postanowiła nie wprowadzać żadnych zmian z przodu, jak i tyłu pojazdu, stąd też pierwsze modyfikacje zaczynają się dopiero za słupkiem B.

Samo przedłużenie pojazdu sprawiło, że wygląda jak chora fantazja grafika wykonana w photoshopie, jednak jest to fizyczny samochód. Co ciekawe, zarówno za przednimi fotelami, jak i ostatnim rzędem siedzeń umieszczone zostały pałąki, które sugerują, że to, na co kiedyś patrzymy mogło być roadsterem lub kabrioletem. Pomiędzy nimi umieszczone zostały czarne skórzane fotele, w czym do ostatniego rzędu siedzeń trafiły fotele kubełkowe.

Sam pojazd został wystawiony na eBay-u, a według zamieszczonych tam informacji „wspaniały” inżynier nie wprowadził żadnych modyfikacji do potężnej 8-litrowej V10. Dodatkowo sam pojazd ma na swoim koncie przejechane jedynie 9495 km. Niestety jego cena wynosząca aż 135.000 dolarów, czyli około 525.583 złotych oraz niezbyt urodziwy wygląd nie są zbyt zachęcające, jednak po ponad tygodniu nietypowa limuzyna znalazła nowego właściciela.

2021 Dodge Charger SRT Hellcat Redeye

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz