Supersamochody

Wszystkie egzemplarze Lamborghini Countach zostały wyprzedane

Lamborghini przygotuje zaledwie 112 egzemplarzy, które znalazły już swoich właścicieli.

Włoska marka zaledwie w zeszłym tygodniu zaprezentowała odrodzone Lamborghini Countach w ramach ściśle limitowanej edycji specjalnej. Niestety Lamborghini opracuje jedynie 112 egzemplarzy tego niesamowitego supersamochodu z hybrydowym układem napędowym. Dla tych, którzy zastanawiali się nad zakupem następcy kultowego samochodu mamy bardzo złą wiadomość – wszystkie egzemplarze zostały już wyprzedane.

Oczywiście liczba 112 nie jest przypadkowa. Nawiązuje do jednego z najbardziej kultowych i najważniejszych modeli firmy, a sam pojazd w dużym stopniu został oparty na Lamborghini Aventador, które zostało uzupełnione przez wykończenie w stylu retro oraz unikalne tylne światła, poczwórne końcówki układu wydechowego oraz 20- i 21-calowe felgi. Jednak sam hybrydowy układ napędowy został zapożyczony od Sián FKP 37, który bazuje na wolnossącej V12 z elektronicznym wspomaganiem.

Potężny hybrydowy układ napędowy generuje aż 814 KM mocy oraz 720 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Cała moc trafia na wszystkie koła przy pomocy 7-biegowej automatycznej przekładni, co pozwala wykonać sprint 0-100 km/h w zaledwie 2,8 sekundy, natomiast 200 km/h pojawi się na liczniku po 8,6 sekundy, co stanowi krótki przystanek przed osiągnięciem prędkości maksymalnej na poziomie 355 km/h.

Pierwsi szczęśliwcy, którym udało się zakupić limitowany egzemplarz nowego Lamborghini Countach otrzymają go jeszcze w tym roku. Niestety informacje o cenie pojedynczego egzemplarza nie zostały publicznie podane. Jednak według krążących pogłosek został on wyceniony na ponad milion dolarów, lecz część spekulantów wyceniła go na kwotę 3,5 miliona dolarów, czyli w przeliczeniu 13.725.425 złotych.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz