Samochody elektryczne

Poznajcie elektrycznego Genesis GV60, czyli bliźniaka Ioniqa 5 i Kii EV6

Luksusowy elektryk dołączy do duetu Ioniq 5 oraz Kii EV6.

Wszystkie marki należące do Hyundaia w bieżącym roku znacząco rozwinęły swoją ofertę samochodów elektrycznych. W lutym sam Hyundai zaprezentował nowego Ioniq 5, który był pierwszym modelem opartym na platformie Electric Global Modular Platform. Następnie zaledwie kilka tygodniu później swój debiut świętowała Kia EV6 również oparta na tej samej płycie podłogowej. Teraz do elektrycznej rodziny dołącza nowy Genesis GV60.

Genesis postanowiło nie dzielić się żadnymi szczegółami technicznymi, jednak pozwoliło nam przyjrzeć się z bliska nowemu elektrykowi. GV60 doczekał się nieco dziwacznego wyglądu z zachowaniem proporcji wcześniej wspomnianego duetu Ioniq 5 i Kii EV6. Długa maska typu clamshell komponuje się idealnie z tyłem w stylu fastbacka zakończonym subtelnym spojlerem. Co ciekawe, model wyróżnia się stosunkowo niskim prześwitem, przez co bardziej przypomina podwyższonego hatchbacka niż crossovera.

GV60, pierwszy Genesis na dedykowanej platformie elektrycznej, zapewni zupełnie nowe wrażenia jako luksusowy pojazd elektryczny oparty na naszej unikalnej tożsamości marki, a także skorzysta z naszej wyjątkowej oferty zorientowanej na klienta, w której serwis jest przed sprzedażą

Dominique Boesch, dyrektor zarządzający Genesis Motor Europe

Nowy Genesis GV60 podąża za językiem stylistycznym „Athletic Elegance”, który obejmuje charakterystyczne poczwórne światła z przodu i z tył, a także ogromny, aczkolwiek zbędny w samochodzie elektrycznym grill w kształcie tarczy, który znalazł się dolnej części zderzaka. Trzeba przyznać, że nowy GV60 nieco odstaje od swojego luksusowego rodzeństwa i wygląda mniej elegancko.

Natomiast wnętrze idealnie pasuje do luksusowej marki z gałką zmiany biegów „Crystal Sphere” oraz kilkoma innymi srebrnymi akcentami w kokpicie. Całość została uzupełniona o niebieską skórę, którą mogliśmy zobaczyć już zarówno w G80 i GV80. Co ciekawe, nowy elektryk jest pierwszym modelem Genesis, który będzie korzystał z kamer zastępujących lusterka boczne, które wyświetlają obraz na cyfrowych wyświetlaczach przy słupku A.

Niestety luksusowa marka Hyundaia postanowiła nie dzielić się żadnymi szczegółami dotyczącymi układu napędowego, czy też zastosowanej baterii. Jednak patrząc po mniej luksusowym rodzeństwie, GV60 może otrzymać akumulatory o pojemności od 58,0 do 77,4 kWh, które pozwoliłyby przejechać do 483 km według norm WLTP, natomiast układ napędowy mógłby dostarczać około 580 KM mocy.

Genesis zapowiedziało, że w przeciągu najbliższych miesięcy podzieli się z nami kolejnymi szczegółami odnośnie swojego nowego elektryka.

2022 Genesis GV60

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz