Poznajcie nowe Lamborghini Countach LPI 800-4

Na razie jeszcze nieoficjalnie.

Powrót modelu Countach do oferty Lamborghini to jedno z największych wydarzeń w świecie supersamochodów ostatnich miesięcy. Włoski producent na razie udostępnia jedynie zapowiedzi nowej odsłony klasyka, jednak dziś do Internetu wyciekły pierwsze trzy fotografie, z których wyczytać możemy nie tylko wygląd zewnętrzny, lecz również kilka bardziej interesujących rzeczy.

Nowy supersamochód swój wygląd czerpie garściami z klasycznego modelu. Przed pas jest zupełnie inny niż w innych modelach włoskiej marki i główne skrzypce grają tu reflektory w kształcie trapezu (niestety nie są otwierane), nisko poprowadzony nos i wyraźne przetłoczenia.

Z boku znajdziemy trójkątny wlot powietrza, ciekawe wykończenie wlotów powietrza na wysokości szyb, a także nadkola inspirowane dawnym modelem. Z tyłu również widać podobieństwa, jednak wszystko jest w nowoczesnej technologii LED ze światłami zapożyczonymi z Lamborghini Sián FKP 37.

Oficjalna nazwa modelu to Lamborghini Countach LPI 800-4. To zgodnie z nazewnictwem oznacza jednostkę napędową o mocy 800 KM, napęd na wszystkie koła i hybrydowy układ napędowy wykorzystujący 6,5-litrowe V12. Nie jest to zupełnie nowy model, gdyż podobnie jak inne edycje limitowane bazuje on na Lamborghini Aventador.

Produkcja nowej odsłony Countach ma być ograniczona do 112 egzemplarzy, a każdy z nich został wyceniony na ok. 3 miliony euro. Lamborghini nie powinno mieć żadnych problemów, by sprzedać wszystkie sztuki, o ile jeszcze tego im się nie udało.

2022 Lamborghini Countach LPI 800-4 – wyciek, 12.08.2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2022 Lamborghini Countach – nowe zwiastuny

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2020 Lamborghini Sian FKP 37 – zdjęcia z targów IAA 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz