Supersamochody

Nowe Lamborghini Countach – pierwsze zwiastuny nadchodzącego supersamochodu

Tym razem możemy przyjrzeć się kilku fragmentom nadwozia nadchodzącego supersamochodu.

Do niedawna Lamborghini Countach było jedynie mglistym wspomnieniem o dawnym i kultowym supersamochodzie, który kilkadziesiąt lat temu zniknął z rynku. Jednak zaledwie kilka dni temu włoska marka opublikowała materiał video zapowiadający powrót legendarnej ikony, a dziś Lamborghini podzieliło się z nami kolejnymi grafikami ukazującymi kilka elementów nadchodzącego supersamochodu.

Nowe zwiastuny zostały opublikowane na Instagramie włoskiej marki i pokazują, że odrodzony Countach otrzyma kilka elementów w stylu retro. Niestety same grafiki pozwalają nam rzucić okiem na zaledwie kilka fragmentów nadwozia, jednak z pewnością rozbudzają one ciekawość fanów marki. Jedna z grafik ukazuje nam ostro zakończony przód z małym znaczkiem Countach na smukłym grillu, a także sporych rozmiarów centralny wlot powietrza umieszczony w dolnej części zderzaka.

Kolejna fotografia pozwala nam spojrzeć na właz silnika oraz samą potężną V12 ze złotymi akcentami. Jak na ten moment nie wiemy, jaki dokładnie układ napędowy spocznie w Lamborghini Countach, jednak wiele wskazuje na to, ze potężna jednostka napędowa otrzyma elektryczne wsparcie w ramach hybrydy. Ostatnia grafika prezentuje charakterystyczną cechę modelu, czyli dodatkowy wlot powietrza umieszczony na tyle pojazdu obok korku wlewu paliwa. Warto także dodać, że sam wlot powietrza otrzymał kwadratowy kształt i wygląda niemal identycznie jak ten widziany w pierwotnym supersamochodzie.

Niestety włoska marka nie zapowiedziała jeszcze daty ujawnienia nowego Lamborghini Countach i ograniczyła się do stwierdzenia że ​​​​powinniśmy „być na bieżąco, aby dowiedzieć się” więcej o nowym supersamochodzie. Jednak tegoroczne tegoroczny Pebble Beach Concours d’Elegance wydaje się być dobrą okazją do zaprezentowania nowego Lamborghini. Dodatkowo nie wiemy, czy nowy supersamochód na stałe trafi do oferty włoskiej marki, czy też będzie on ściśle limitowany.

2022 Lamborghini Countach – nowe zwiastuny

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz