Zdjęcia szpiegowskie

Odświeżony Ford Focus został przyłapany podczas zakamuflowanych testów

Facelifting przyniesie nam jedynie kilka zmian kosmetycznych.

Ford w ostatnim czasie skupił się na produkcji wszelakiej maści SUV-ów i crossoverów, a także nieco mniej popularnych pick-upów. Niemniej jednak amerykańska marka nie mogła zapomnieć o swoim sprawdzonym kompaktowym Focusie, który w najbliższym czasie powinien doczekać się faceliftingu, stąd też jego odświeżony prototyp został wysłany na zakamuflowane testy. Oczywiście nie mogło to umknąć uwadze szpiegów motoryzacyjnych, którzy dostarczyli nam kilka jego ujeć.

Ford Focus został już kilkukrotnie przyłapany podczas zakamuflowanych testów, jednak tym razem siatka maskująca została w dużej mierze ograniczona do świateł, przedniego zderzaka, maski oraz tyłu. Jak przystało na facelifting, Ford Focus otrzyma jedynie kilka kosmetycznych zmian, a większość projektu pozostanie niezmieniona. Na pierwszy rzut oka możemy dostrzec zmodyfikowane reflektory, przemodelowany przedni zderzak, czy też nowy projekt świateł do jazdy dziennej i nieco zmieniony grill.

Natomiast tył pojazdu pozostał prawie w całości niezmieniony i jedyną nowością jest wprowadzanie nieco smuklejszych tylnych świateł. Oprócz samym zmian zewnętrznych możemy oczekiwać, że do wnętrza pojazdu trafi zaktualizowany system inforozrywki z oprogramowaniem SYNC4, a sam wyświetlacz może urosnąć do 10 cali.

Niestety istnieje bardzo mała szansa, że Ford postanowi zaktualizować ofertę dostępnych jednostek napędowych, czy też wprowadzić w niej nawet niewielkie zmiany. Dodatkowo amerykańska marka nie podała żadnych szczegółów dotyczących premiery odświeżonego Focusa. Jednak według krążących pogłosek powinien on zadebiutować pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku.

2022 Ford Focus Facelifting – zdjęcia szpiegowskie, sierpień 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz