Zdjęcia szpiegowskie

Nowa Alfa Romeo Tonale została przyłapana podczas zakamuflowanych testów

Trzeba przyznać, że marka zadbała o bardzo szczegółowy kamuflaż.

Zaledwie kilka dni temu Alfa Romeo została przyłapana podczas publicznych testów, jednak zdjęcia zostały wykonane z dość sporej odległości, co nie pozwalało dokładnie przyjrzeć się zakamuflowanemu prototypowi. Tym razem jednak szpiedzy motoryzacyjni zdołali podejść do samochodu wystarczająco blisko i dostarczyli nam partię świeżych ujęć przedstawiających nową Alfę Romeo Tonale ukrytą pod szczelną siatką maskującą.

Trzeba przyznać, że osoba przygotowująca kamuflaż wykonała niestety świetną robotę, gdyż zdołała ukryć charakterystyczną atrapę chłodnicy Alfy Romeo, która znajduje się pod materiałem przybierającym kształt niewielkiego wiatraczka. Jednak tożsamość pojazdu zdradza spory otwór w dolnej części zderzaka oraz ogromny zestaw obręczy z charakterystycznym dla włoskiej marki wzorem.

Oprócz tego możemy dostrzec, że światła są nieco większe niż te widziane w samochodzie koncepcyjnym Tonale z 2019 roku. Z tyłu natomiast znalazły się prowizoryczne światła, które zostaną zmienione w produkcyjnej wersji modelu. Natomiast rury wydechowe zostały zintegrowane ze zderzakiem i pozostają poza zasięgiem naszego wzroku. Niemniej jednak włoska marka postanowiła zachować wymiary pojazdu koncepcyjnego, którego ostateczny wariant znajdzie się w ofercie poniżej Stelvio.

Warto także wspomnieć, że Alfa Romeo zapowiedziała, że na pokład Tonale trafi hybrydowy układ napędowy typu plug-in, który przetrze szlaki dla elektryfikacji pozostałych jednostek napędowych. Wiemy również, że Tonale będzie korzystało z tej samej płyty podłogowej, co Jeep Compass, która umożliwia zastosowanie zelektryfikowanego układu napędowego. Nie wykluczamy jednak, że w ofercie znajdą się również układy czysto spalinowe.

Premiera Alfa Romeo Tonale zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2022 roku, natomiast dopiero w czerwcu pojazd trafi do europejskich salonów.

2022 Alfa Romeo Tonale – zdjęcia szpiegowskie, sierpień 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2021 Alfa Romeo Tonale – zdjęcia z wycieku

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2019 Alfa Romeo Tonale Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz