Nadchodzi flagowa Acura NSX Type S!

Nowy zwiastun Acury NSX Type S pozwala nam przyjrzeć się potężnej jednostce napędowej.

Japońska marka postanowiła dobrze przygotować się na premierę nowej Acury NSX Type S i bombarduje nas kolejnymi informacjami oraz zwiastunami, które pozwalają nam przyjrzeć się nadchodzącemu modelowi. Niedawno koncern opublikował kilka grafik przedstawiających nadwozie pojazdu, a najnowszy zwiastun pozwala nam spojrzeć na potężną jednostkę napędową.

Opublikowany materiał video pozwala nam przyjrzeć się zarówno samemu silnikowi, jak i nowej Acurze, która nadal ukryta jest w nieprzeniknionym cieniu. Oczywiście całemu materiałowi towarzyszy dźwięk turbodoładowanej V6, który jest symfonią dla uszu każdego fana motoryzacji. Dodatkowo całość dopełniona jest komentarzem „szybsza niż kiedykolwiek”, co stanowi obiecującą zapowiedź.

Pojawia się jednak pytanie – co oznacza szybsza niż kiedykolwiek? Nowa Acura NSX Type S zaoferuje nam większą moc? A może będzie posiadała wyższą prędkość maksymalną lub też szybciej wykona sprint 0-100 km/h? Oczywiście fani marki chcieliby aby każda odpowiedź okazała się prawidłowa, jednak, aby to potwierdzić musimy jeszcze trochę poczekać. Niemniej jednak bylibyśmy bardzo zdziwieni, gdyby Acura nie wprowadziła do Type S mocniejszych hamulców, zmodyfikowanego zawieszenia oraz dodatkowego zastrzyku mocy.

W przeciągu minionych lat docierały do nas przeróżne plotki zaczynając od pogłoski, że nowa Acura NSX Type R zadebiutuje w 2019 i zaoferuje nam 650 KM mocy, czy też, że ten sam model przybędzie w październiku bieżącego roku z mocy 641 KM. Oczywiście pierwsza plotka okazała się fałszywa, a druga pogłoska również ma niewielkie szanse aby się spełnić, jednak nie możemy nic wykluczyć. Jeżeli Type R rzeczywiście generowałby około 640 KM mocy, to możemy oczekiwać, że nadchodzący Type S przekroczy próg 600 KM mocy, co nadal stanowi spory wzrost względem obecnych 581 KM oferowanych przez hybrydowy układ napędowy.

Nowa Acura NSX Type S zadebiutuje już 12 sierpnia bieżącego roku podczas Monterey Car Week w Kalifornii i z pewnością przyniesie nam odpowiedź na wiele pytań. Japońska marka zbuduje zaledwie 350 egzemplarzy tego modelu, które upamiętnią drugą generację pojazdu, która zejdzie z linii montażowych w grudniu 2022 roku.

2022 Acura NSX Type S – zwiastuny

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz