Samochody elektryczne

Produkcyjne Audi A6 E-Tron może zadebiutuje już 2022 roku

Trafi na linie produkcyjne dopiero w 2023 roku.

Na początku bieżącego roku, podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju, Audi zaprezentowało koncepcyjny model A6 E-Tron, który zapowiadał elektrycznego liftbacka z praktycznym zasięgiem pozwalającego przejechać ponad 400 KM na jednym ładowaniu. Jednak była to tylko koncepcja, która może daleko odbiegać od ostatecznej wersji modelu. Od tego czasu minęło kilka miesięcy i według najnowszych informacji produkcyjny wariant Audi A6 E-Tron zostanie oficjalnie zaprezentowany już w 2022 roku.

Informacja ta pochodzi bezpośrednio od rzecznika prasowego niemieckiej marki, który przekazał ją portalowi Roadshow. Możemy oczekiwać, że pod kątem wyglądu, produkcyjny wariant nie będzie znacząco różnił się od wcześniej wspomnianej koncepcji. Wiemy również, że będzie on korzystał z nowej płyty podłogowej Premium Platform Electric opracowanej przez Audi i Porsche, na której będzie również oparta nowa generacja Porsche Macan.

Możemy również oczekiwać, że produkcyjny wariant Audi A6 E-Tron zadebiutuje z dwoma silnikami elektrycznymi zapewniającymi 476 KM mocy oraz 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jeżeli marka nie wprowadzi żadnych modyfikacji względem pojazdu koncepcyjnego, to na pokład maszyny trafi centralnie umieszczona bateria o mocy 100 kWh, która pozwala przejechać do 700 km na jednym ładowaniu według norm WLTP. Obejmuje ona również szybkie ładowanie wtyczką o mocy 270 kW, która po 10 minutach ładowania pozwoli nam przejechać do 300 km, a naładowanie baterii od 5 do 80 procent zajmie nam mniej niż 25 minut.

Rzecznik prasowy Audi przyznał, że Audi Q6 E-Tron również zadebiutuje w 2022 roku i także będzie korzystało z wcześniej wspomnianej płyty podłogowej Premium Platform Electric. Jednak ten model powinien wcześniej trafić do sprzedaży od A6 E-tron.

Zapewne, aby poznać wszystkie szczegóły dotyczące nadchodzącego A6 E-Tron będziemy musieli poczekać aż do jego premiery w 2022 roku.

2021 Audi A6 E-Tron concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz