A gdyby tak odrodzić legendarną Acurę Integrę Type R?

Z pewnością w ofercie Acury i Hondy brakuje sportowego coupe.

W dzisiejszych czasach coraz więcej marek rezygnuje z nadwozia typu coupe na rzecz bardziej praktycznych lecz nudnych SUV-ów i crossoverów. Podobnie sytuacja przedstawia się z Hondą, która pozbawiła nową generację Civica wersji coupe i skupiła się wyłącznie na sedanie i kompakcie. Na szczęście graficy są niezależni zarówno od samych marek, jak i trendów kierujących obecnym rynkiem motoryzacyjnym i artysta The Sketch Monkey przygotował wizję odrodzonej Acury Integra Type R.

Podstawą dla tego projektu jest nowa generacja Hondy Civic, która musiała zostać znacząco przemodelowana, aby przekształcić pojazd w sportowe coupe. Odrodzona Acura odziedziczyła po Civicu przód z niewielkimi modyfikacjami obejmującymi cieńsze reflektory, krótszą kratkę, czy większe przednie błotniki nadające modelowi bardziej sportowy wygląd. Oczywiście grafik musiał opracować zdecydowanie bardziej agresywną linię dachu, a także pozbyć się zbędnej pary drzwi i wydłużyć pozostawione skrzydła.

Oprócz tego pojazd otrzymał spory spojler umieszczony na tyle samochodu, czy też większe obręcze o nowym, skomplikowanym wzorze, za którymi znalazły się czerwone zaciski hamulcowe oraz powiększone tarcze. Niestety artysta przygotował tylko jedną grafikę, stąd też wygląd tyłu pozostał jedynie w umyśle twórcy.

Warto także dodać, że ostatnia Acura Integra Type R korzystała z 1,8-litrowego, wolnossącego czterocylindrowego silnika zapewniającego 197 KM mocy, który mógł rozkręcić się do 8500 obrotów na minutę. Dodatkowo był on jednym z najlepiej prowadzących się pojazdów z napędem na przednie koła w historii motoryzacji. Dla porównania, nowy Civic Type R pojawi się w przyszłym roku, a pod jego maską spocznie turbodoładowany 2-litrowy motor generujący 321 KM mocy.

2022 Honda Civic Type-R – wizualizacja, lipiec 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz