Porsche 718 Cayman GT4 RS zostało przyłapane podczas testów na torze Nurburgring

Czyżby Porsche 911 miało mieć rywala w rodzinie?

Porsche z chęcią rozszerza swoją ofertę dostępnych modeli o kolejne warianty nastawione na osiągi i większą moc. Co prawda, podstawą niemieckiej marki jest Porsche 911, jednak istnieje szansa, że wkrótce inny model będzie mógł przewyższyć osiągi oferowane przez podstawowy wariant 911. Mowa tu o nadchodzącym Porsche 718 Cayman GT4 RS, które zostało właśnie przyłapane podczas testów na torze w Nurburgring.

Największym problemem obecnego Porsche 718 jest fakt, że model ten nie może być mocniejszy i szybszy od wcześniej wspomnianego Porsche 911. Jednak Porsche zamierza zatrzeć te niezbyt korzystną różnicę i wprowadza do oferty coraz to mocniejsze warianty niemieckiego samochodu, a nadchodzący Cayman GT4 RS może stanowić „zagrożenie” dla podstawowych i nawet kilku mocniejszych wersji Porsche 911.

Nadchodzący model bazuje na Porsche 718 Cayman GT4, który napędzany jest 4-litrowym, sześciocylindrowym, wolnossącym bokserem zapewniającym 419 KM mocy i 418 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dodatkowo cennik tego modelu zaczyna się od tej samej kwoty, co podstawowy wariant Porsche 911, a do tego oferuje bardzo podobne osiągi.

Jednak wariant GT4 RS znajdzie się na szczycie łańcucha spalinowego w rodzinie Porsche 718, co oznacza, że powinien otrzymać znaczący zastrzyk mocy dzięki któremu przewyższy mocniejsze warianty Porsche 911. Jeżeli połączymy podrasowany, centralnie umieszczony silnik z mniejszymi rozmiarami, a tym samym niższą masą od Porsche 911 to otrzymamy naprawdę gorącą mieszankę.

Nowe Porsche 718 Cayman GT4 RS powinno zadebiutować już pod koniec bieżącego roku. Dodatkowo trafi on do oferty niemieckiej marki w ramach roku modelowego 2022 jako model z ograniczoną produkcją, aby uczcić koniec obecnej generacji Porsche 718 oznaczonej jako 982.

2019 Porsche 718 Cayman T

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz