Mercedes przygotował jedną z najbardziej bezpiecznych limuzyn na świecie

Mercedes Klasy S Guard oferuje kuloodporne szyby, zbiornik tlenu oraz pancerne nadwozie.

Prawie rok temu niemiecka marka zaprezentowała nową generację Mercedesa Klasy S, która wyróżnia się najnowszymi technologiami jak również najwyższym poziomem bezpieczeństwa kierowcy, jak i pasażerów. Mercedes postanowił jednak przygotować jego specjalną wersję przeznaczoną dla osób, które ze względu na zajmowaną pozycję lub stanowisko mogą stać się celem przeróżnych ataków.

Nowy Mercedes S680 Guard 4Matic występuje wyłącznie w wersji z długim rozstawem osi oraz został zaprojektowany tak, aby uzyskać certyfikat VPAM VR10. Dla niewtajemniczonych jest to najwyższy poziom ochrony balistycznej dla pojazdu cywilnego, a w praktyce oznacza to, że jest on w stanie zatrzymać nie tylko większość pocisków, lecz również wytrzymać eksplozje. Z pewnością będzie to doskonała propozycja dla osób, które z jednej strony chcą cieszyć się luksusem cywilnych samochodów, a z drugiej zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny.

Niemieccy inżynierowie nie oszczędzali na półśrodkach i zamiast zintegrować materiały ochronne dla standardowej Klasy S, postanowili zmodernizować całe nadwozie. Pojazd otrzymał pancerne szyby o grubości aż 10 cm oraz został osadzony na specjalnych oponach typu run-flat Michelin PAX, które po przebiciu mogą przejechać do 30 kilometrów. Oprócz tego szyby sterowane są hydraulicznie, co pozwala nimi operować nawet po potencjalnym ataku na elektronikę pojazdu. Dodatkowo na pokład limuzyny trafił wbudowany zbiornik tlenu.

Mercedes zmodyfikował również skrzynię biegów oraz układ kierowniczy, które muszą radzić sobie z dodatkową masą generowaną przez potężne opancerzenie. Nowy Mercedes Klasy S Guard będzie zdecydowanie cięższy od swojego „zwykłego” brata z wagą wynoszącą aż 4,2 tony. Niemiecka marka postanowiła również zmodyfikować nieco samą jednostkę napędową, która zapewnia teraz 830 zamiast 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego, jednak jej moc wynosi nadal niewyobrażalne 612 KM. Warto także dodać, że ogromna masa zmusiła inżynierów do wprowadzenia elektronicznego kagańca, który hamuje popędy niemieckiej limuzyny do prędkości 190 km/h.

Mercedes-Benz S680 Guard 4Matic dostępny będzie zarówno w wersji cztero- jak i pięciomiejscowej, a jego ceny zaczynać się będą od około 2.509.097 złotych. Co więcej, klienci, którzy zdecydują się na zakup opancerzonej limuzyny będą musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż realizacja pojedynczego zamówienia zajmuje aż 51 dni.

2022 Mercedes-Benz S680 Guard 4Matic

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz