BMW Serii 2 Coupe – nowa generacja już 8 lipca

Oficjalna premiera odbędzie się podczas Goodwood Festival Of Speed.

Bawarska marka przez wiele miesięcy przygotowywała nową Serię 2 Coupe, aby mogła ona ujrzeć światło dzienne. Wielokrotnie mogliśmy już podziwiać zakamuflowane prototypy na licznych zdjęciach szpiegowskich, czy też przyglądać się kilku wizualizacjom zapowiadającym nadchodzący model. A teraz BMW ogłosiło, że nowa 2-drziowa „dwójka” zadebiutuje już 8 lipca wraz z najpotężniejszym samochodem bawarskiej marki podczas Goodwood Festival of Speed.

Wszelkie wcześniejsze zdjęcia szpiegowskie oraz komunikaty prasowe wykazały, że nowe BMW Serii 2 Coupe pozostanie wierne swojej tradycji i będzie oferowało napęd wyłącznie na tylną oś. Podobnie sytuacja przedstawia się z samym wyglądem pojazdu, gdyż w przeciwieństwie do Serii 3 i Seri 4 nie otrzyma ono ogromnych nerek, które niezbyt przypadły do gustu wielu fanom bawarskiej marki.

Wiemy również, że podstawowe warianty będą korzystały z turbodoładowanego 2-litrowego, czterocylindrowego motoru, jednak w ofercie znajdzie się również opcjonalny sześciocylindrowy silnik przeznaczony dla mocniejszych wersji. Nie mogło również zabraknąć topowego wariantu M Performance, który będzie oferował zarówno napęd na wszystkie koła jak i wyłącznie na tylną oś. Pod jego maską spocznie sześciocylindrowy motor generujący około 374 KM mocy.

Jednak nowa generacja Serii 2 Coupe nie będzie gwiazdą bawarskiego stoiska podczas Goodwood Festival of Speed. Na tym samym wydarzeniu będziemy mogli podziwiać również nowe M5 CS, które będzie najszybszym i najmocniejszym seryjnie produkowanym BMW w historii marki. Niemiecka bestia korzysta z 4,4-litrowego silnika V8 o mocy 635 KM, który świetnie sprawdzi się przy pokonywaniu 1,16-milowego odcinka Goodwood Hill Climb.

Tegoroczny Goodwood Festival of Speed odbywa się w terminie 8-11 lipca, a światowa premiera nowego BMW Serii 2 będzie miała miejsce już rankiem pierwszego dnia wydarzenia.

2022 BMW Serii 2 Coupe – zdjęcia szpiegowskie lipiec 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz