Oto jak mogłaby wyglądać nowa Honda CRX

A co gdyby tak odrodzić kultowy model?

Współczesne trendy motoryzacyjne zdecydowanie różnią się od tych, które dominowały pod koniec ubiegłego stulecia. Stąd też wiele modeli musiało umrzeć śmiercią rynkową, gdyż klienci poszukiwali zdecydowanie innych typów nadwozia. Jednym z takich właśnie modeli była Honda CRX, która po zaledwie kilku latach zeszła z linii produkcyjnych w 1991 roku. Oczywiście do 1998 roku produkowana była Honda Del Sol, jednak jedynie na nielicznych rynkach jej nazwę poprzedzał dopisek CRX.

Współczesna moda na SUV-y i crossovery sprawia, że Honda nie zdecyduje się na odrodzenie modelu, jednak nie przeszkodziło to grafikowi Rainowi Priskowi, aby przygotować wizualizację nowoczesnego CRX-a. Projekt w dużym stopniu bazuje na Hondzie CR-Z, która w pewnym stopniu była następcą CRX, jednak pojawiła się dopiero w 2010 roku i była produkowana przez sześć lat.

Niemniej jednak Rain dodał pojazdowi wiele akcentów z CRX-a, w tym duże tylne szyby, czy też pochyloną maskę z agresywnym przednik zderzakiem oraz wykończonym czerwonym kolorem znaczkiem Hondy. Same reflektory zostały przesunięte w stronę krawędzi przedniego pasa, aby nadać pojazdowi elegancki wygląd, który podkreśla mocne przetłoczenie przeciągnięte od bocznego wlotu powietrza po tylny błotnik.

Niestety szanse, że Honda postanowi wskrzesić kultową CRX są praktycznie zerowe, gdyż klienci nie są zbyt chętni na zakup dwumiejscowych samochodów od popularnych marek. Niemniej jednak powyższa wizualizacja pokazuje, że kultowy pojazd mógłby świetnie się prezentować w nowoczesnym języku projektowania japońskiej marki.

2022 Honda Civic

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz