Porsche Taycan doczekało się pakietu tuningowego od Vivid Racing

Co powiecie na kilka dodatków z włókna węglowego?

Na rynku wtórnym możemy znaleźć wiele firm, które przygotowują pakiety tuningowe do wszelakiej maści pojazdów. Niestety część z nich wprowadza do modeli nietypowe zmiany, które niepotrzebnie oszpecają nadwozie samochodu, jednak tyczy się do głównie tunerów z kraju kwitnącej wiśni. Jednak najnowszy pakiet zmian dla Porsche Taycan przygotowała amerykańska firma Vivid Racing, która wprowadziła kilka elementów wykonanych z włókna węglowego.

Porsche Taycan nie pierwszy raz trafiło na warsztat firmy tuningowej i mogliśmy podziwiać już nietypowy body kit dla Taycana S od Prior Design z poszerzonymi nadkolami i ogromnym spojlerem, czy też pakiet modyfikacyjny od Techart, który wprowadził kilka poprawek wizualnych. Niestety wszystkie trzy projekty łączy jeden szczegół – wszystkie wprowadzone zmiany dotyczą wyłącznie wyglądu samochodu, a nie podkręcenia jego jednostki napędowej.

Vivid Racing przygotowało dla Porsche Taycan kilka dodatków z włókna węglowego, a same prace nad ich opracowaniem rozpoczęły się ponad roku temu. Oznacza to, że tuner musiał bazować na samochodzie demonstracyjnym, a nie zakupionym egzemplarzu. Amerykański tuner początkowo zeskanował wszystkie oryginalne panele nadwozia, a następnie na podstawie wielu szkiców określił, jaki wygląd najlepiej pasuje do elektrycznego sedana.

Porsche Taycan otrzymało nowy splitter wykonany z włókna węglowego, zmodyfikowane nakładki na progi boczne, czy też przemodelowany dyfuzor. Jednak największa zmiana powędrowała na klapę bagażnika, a jest nią ogromny spojler. Został on zainspirowany klasycznym spojlerem, który w 1972 roku trafił do Porsche 911 Carrera RS 2.7.

Wszystkie wprowadzone zmiany dostępne są w ramach jednego pakietu, jednak klienci mogą zdecydować się na zakup poszczególnych elementów. Dodatkowo dostępne są nowe wzory dla 21- i 22-calowych felg z błyszczącym lub kutym wykończeniem z włókna węglowego, które można uzupełnić zestawem obniżającym pneumatyczne zawieszenie.

Porsche Taycan od Vivid Racing

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz